Konyaspor'da ikinci Ahmet Şan dönemi

Bank Asya 1. Lig'de mücadele eden Konyaspor Kulübü'nün Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı'nda, kulüp başkanlığına eski başkanlardan Ahmet Şan seçildi.

NTV Spor 20.10.2011 - 23:00

Bank Asya 1. Lig'de mücadele eden Konyaspor Kulübü'nün Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı'nda, kulüp başkanlığına eski başkanlardan Ahmet Şan seçildi.
        
13 Ekim'de yapılması planlanan, ancak yeterli çoğunluk sağlanamadığı için bugüne ertelenen genel kurul toplantısı, Mevlana Kültür Merkezi'nde yapıldı.
        
Çoğunluğun aranmadığı toplantıda, divan başkanlığına ise Hüseyin Çevik seçildi. Faaliyet raporu ve ayrıntılı bilançonun okunmasının ardından yapılan oylamada, yönetim kurulu raporları ve mali tablolar ibra edildi.
        
Denetleme kurulu raporlarının da okunduğu olağanüstü genel kurulda, daha sonra tüzük tadili için yapılan değişiklikler oy birliğiyle kabul edildi.
        
BAŞKANLIĞA ŞAN SEÇİLDİ

Erteleme nedeniyle bugün gerçekleştirilen olağanüstü genel kurulda, kulübün yönetim kurulu için de seçim yapıldı. Tek liste ile gidilen seçimde, sandıkta kapalı oylama yerine kulüp tüzüğü gereği açık oylama yapıldı. Oylama sonucunda, başkanlığa adaylığını koyan eski başkanlardan Ahmet Şan, oy çokluğuyla başkan seçildi.
        
Şan, seçimin ardından yaptığı konuşmada, Konyaspor'un çok sıkıntılı bir dönemden geçtiğini, kulübün ekonomik durumunun çok kötü olduğunu söyledi.
        
Şehirlerin marka değerlendirmesinde futbol takımlarının en ön sıralarda geldiğini vurgulayan Ahmet Şan, ''Konyaspor'un bu durumunda, bu işi birilerinin yüklenmesi gerekiyordu. İnşallah biz bu işin üstesinden geleceğiz. Kulübün kapanmasına ramak kalmışken biz bu işe talip olduk. Bize destek olun, köstek olmayın. Yönetim Kuruluma ve şahsıma karşı olumlu bir duruş sergilensin. Yanlışlarımız olduğu zaman tabi ki bunlar söylenecek ve uyarılacağız. Milletvekillerimizden, belediye başkanlarımızdan ve oda başkanlarımızdan bize destek vermelerini bekliyoruz. Eski yöneticilerimizi de yanımızda görmek istiyoruz. Konyalı hemşehrilerimiz de Konyaspor'a sahip çıkarsa, inanıyorum ki hak ettiğimiz yere geleceğiz. Su almış ve batmak üzere olan bu gemiyi kurtarmamız lazım. Elimizi değil, vücudumuzu taşın altına koyarak bu göreve talip olduk. Taraflı tarafsız herkesten destek bekliyoruz'' diye konuştu.
        
Şan, yönetim olarak yeniden Spor Toto Süper Lig'e yükselmek için 3 yıllık bir hedef belirlediklerini, öncelikle kulübün kanayan yaralarını saracaklarını, daha sonra iyileştirme sürecine gideceklerini dile getirdi.
        
Ahmet Şan başkanlığındaki kulübün yeni yönetim kurulu ise şu isimlerden oluştu:
        
''Fatih Yılmaz, Mehmet Günbaş, Güven Öten, Zeki Çimen, Kamil Akkanat, Fatih Özgökçen, Hasan Dağlı, Hüseyin Sarıköse, Ali Kaya, Ali Karaçayır, Mehmet Üzümcü, Okay Tıngır, Ahmet Ceylan, Aydın Olgun, Ahmet Baydar, Mevlüt Çapan, Sinan Makascı, Mustafa Kostak, Mehmet Dağ, Ahmet Koyuncu, Özgür Akın, İbrahim Çınar ve Muharrem Karabacak.''

Sayfa Yükleniyor...