Konyaspor'dan Poljac'a vefa

Konyaspor, Branimir Poljac'a şampiyonluk kupasını götürecek.

NTV Spor 05.07.2010 - 17:11

Konyaspor Kulübü Basın Sözcüsü Cengiz Yönet, Hırvat asıllı Norveçli futbolcu Branimir Poljac'a şampiyonluk kupasını 17 Temmuz  2010 tarihinde götüreceklerini söyledi.

Yönet, tedavisi ülkesinde devam eden Poljac'ın sağlık durumunun her geçen gün iyiye gitmesine sevindiklerini, yönetim  olarak götürecekleri kupa ve ziyaretleriyle kendisine moral vermeyi düşündüklerini kaydetti.

Konyaspor yönetiminden, teknik heyetinden ve oyuncusundan oluşan bir  heyetle söz verdikleri gibi şampiyonluk kupasını Poljac'a götüreceklerini anlatan Yönet, ''17 Temmuz tarihinde kulüp başkanımız Bahattin Karapınar, teknik direktörümüz Ziya Doğan ve futbolcumuz Eser Yağmur ile birlikte 4 kişilik bir ekiple İstanbul'dan Norveç'e uçacağız. Bizi Norveç'te yaşayan Konyalı hemşehrilerimizden oluşan bir kafile karşılayacak. 17-18 Temmuz tarihlerinde Poljac'ı tedavi gördüğü merkezde ve evinde olmak üzere ziyaret edeceğiz. Söz verdiğimiz gibi şampiyonluk kupasını Poljac'a vereceğiz'' dedi.

"TÜRK HALKININ VEFALI OLMASI KARAKTERİSTİK ÖZELLİĞİDİR"
Bu ziyareti daha önce belirledikleri tarihte yapmayı planladıklarını, ancak Poljac'tan gelen haber üzerine ertelediklerini hatırlatan Yönet, ''Poljac'a kupayı daha önceden götürmeyi planlıyorduk. Ancak, Norveç'ten futbolcumuz  Poljac'ın sağlık durumunun her geçen gün daha iyiye gittiği, daha sağlıklı ve moralli bir şekilde bizi karşılamak istediği haberi üzerine bu ziyaretimizi erteledik. 17 Temmuz tarihinde Norveç'e giderek kendisine kupamızı götüreceğiz. Çünkü, Türk halkının vefalı olması karakteristik özelliğidir. Poljac, Konyasporumuza hizmet etmiş oyuncumuzdur. Yönetim olarak bu hizmetleri dolayısıyla kendisine tekrar teşekkürü bir borç olarak kabul ediyoruz'' diye konuştu.

"FUTBOL BİR OYUNDUR, BUNU UNUTMAMAK GEREKİR"
Yaklaşık 3 aydır Poljac'ın ülkesinde fizik-tedavi ve rehabilitasyon  tedavisine devam edildiğini ifade eden Yönet, ''Bu ziyaretimizinde kendisine moral ve motivasyonu anlamında da çok katkı sağlayacağına inanıyoruz. Futbol bir temaşa oyunu, netice itibariyle bir oyun. Bunu hiçbir zaman unutmamak ve bu güzellikleri her zaman yaşamak ve yaşatmak gerektiğine inanıyoruz. İnşallah futbolcu kardeşimiz sağlığına bir an önce kavuşur ümit ve temennisi içerisindeyiz'' diyerek sözlerini tamamladı.

Sayfa Yükleniyor...