Galatasaray Haberleri: Fatih Terim: Korkacaklarsa yaşamak cesurların hakkı

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Alanyaspor maçı sonrası hakemleri sert bir şekilde eleştirdi, "Haftanın en kritik maçı. Hayretler içerisindeyim. Bazı şeylerden korkacaklarsa yaşamak cesurların hakkı. Kaderle oynayamazsın sen" dedi.

NTV Spor 20.02.2021 - 21:51 | Son Güncelleme: 21.02.2021 - 00:00

Luyindama'ya Babacar'ın yaptığı hareketle ilgili konuşan Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, "Kırmızı kart pozisyonu. Luyindama'nın kafasına değil, ayağın nereye baktığına kalkmak lazım. Derbide de oldu. Ben çıkıp kırmızı kart dedim. Genç bir hakem veriyorsunuz. 4. hakemi de genç veriyorsunuz" dedi.

Ceza almak istemediğini kaydeden Terim şöyle konuştu,

"Daha önce pek Süper Lig'de görmeye alışık olmadığım bir hakem. VAR'a da Süper Lig tecrübesi olmayan bir hakem veriyorsunuz. Bu nasıl bir anlayıştır. Haftanın en kritik maçı bu. Ben hayretler içerisindeyim.

Başka bir anlamı yok. Hiç tatlı bir şey değil bu. Böyle şey olur mu. Bu kadar tartışılır pozisyonlar olmamalı. Net söylüyorum. Size penaltıdır, bana değildir, kırmızıdır, değildir. Bunlara itirazım yok. Bu nedir arkadaş!"

"Bazı şeylerden korkacaklarsa yaşamak cesurların hakkı" diyen Fatih Terim, "Kaderle oynayamazsın sen! Başka etkiler ve tepkilerle düdüğü çalmayacaksınız. Cesaret yoksa çalmayacaksın. Sen büyüklerin veya başka takımların kaderiyle oynayamazsın. Allah büyük. Tzavellas, ilk yarı benim önümde kart yiyor. Atlıyor, eline çarpıyor. 4. hakemin 1 metre önünde. Çarpmadı diyor. Oyunun kaderi arkadaş. Biz aynı şekilde eksilmesek amenna" diye konuştu.

Verilen kararlarla ilgili örnekler veren Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, "Alanya 1. maçta Etebo atılmadı mı, bakın sarı kartlara, bunun yarısı kadar değil. Bir şey istemiyoruz, herkes için adalet! Hiç hoş bir manzara değil. Kısa kesiyorum. Ceza yemek istemiyorum. Zaten kolluyorlar! Biz her yerde herkesi yenebiliriz. Sonuçta Galatasaray'ız! Psikolojik olarak, zirvede kalmak hepimizin istediği bir şeydi" ifadelerini kullandı.

- "Biz her yerde herkesi yenebiliriz"

Ceza yemek istemediğini, bunun için bahane arandığını söyleyen Terim, Alanya deplasmanından puanla dönmenin çok önemli olduğunu vurguladı.

Her puan ve her deplasmanın önemli olduğunu, ancak çok maç olduğuna dikkati çeken Terim, "Buradan 3 puanla lider dönmek de çok önemli bir mesaj. Biz her yerde herkesi yenebiliriz. Mücadelemizi üst seviyede tuttuğumuz sürece iyi günler gelecektir. Sonuçta Galatasaray takımıdır bu. Psikolojik olarak zirvede kalmak hepimizin istediği bir şey. O nedenle mutluyuz." yorumunu yaptı.

Sayfa Yükleniyor...