Mourinho hakkında flaş sözler!

İsmini vermek istemeyen eski bir Manchester United genç takım oyuncusu, teknik direktör Jose Mourinho hakkında flaş sözler sarf etti.

NTV Spor 29.07.2019 - 11:59

Son olarak Manchester United’ı çalıştıran ve alınan olumsuz sonuçlar, takım içinde oyuncularla anlaşamaması sebebiyle görevine son verildiği ifade edilen Portekizli teknik adam Jose Mourinho hakkında ilginç bir iddia ortaya atıldı.

Manchester United hakkında haberler veren internet sitesi All About United’ın kurucusu Jordan Clarke’a konuşan, ismini vermeyen eski bir Manchester United altyapı oyuncusu, Mourinho döneminde A Takım ile 15’e yakın antrenmana çıkmasına rağmen Portekizli menajerin bir kez bile kendisiyle konuşmadığını, konuştuğu genç oyunculara ise bir kez bile isimleriyle hitap etmeyerek “ufaklık” şeklinde seslendiğini öne sürdü. 

Genç takımdaki oyunculara "ufaklık" şeklinde hitap etmesinin kendileri adına oldukça küçük düşürücü hale geldiğini ifade eden genç futbolcu; "Tüm genç takımları A Takım’dan ayırmak ve 9-16 yaş binasına taşımak istiyordu. Ancak üstündeki isimler buna izin vermedi. A Takım’dan bir oyuncu bile orada bulunsa gençlerin yüzme havuzlarına veya buz banyolarına girmeleri yasaktı” dedi.

"Takım gibi hissetmiyorlardı"

Takımın iç dinamiklerine ve Mourinho ile ilişkilerine değinen genç futbolcu sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Takım gibi hissetmiyorlardı. A Takım oyuncuları öğle yemeklerini topluca yemek yerine ya tek başlarına ya da maksimum iki-üç kişilik gruplar halinde yiyordu. Milli takım aralarında Mourinho sürekli tatilde olurdu ve milli takımlara seçilmeyen A Takım oyuncuları genç takımla çalışırdı. Ander Herrera, Juan Mata, Luke Shaw, Chris Smalling ve Anthony Martial gibi aralarında çok profesyonel oyuncular vardı. Özellikle Herrera kulüpteki en profesyonel oyuncuydu."

"Pogba mutlu olmadı"

Oyuncuların çoğunun Mourinho’yu sevmediğini, kovulduğunda resmen kahkahalar attıklarını belirten genç oyuncu şöyle noktaladı;

"Kovulmasını kimse kovulmasını beklemiyordu. Tam bir sürpriz olmuştu. Martial gibi mutlu olmasını bekleyeceğiniz isimler, mutlu olmuştu ama Pogba, çok mutlu gözükmüyordu. Aralarının tam anlamıyla bozuk olduğunu düşünmüyorum. Pogba sadece takımın oynadığı futboldan ve alınan sonuçlardan dolayı mutsuzdu. Pogba’nın takıma kötü etki ettiği iddiası doğru değil. Pogba kulüpteki temizlik görevlilerinden genç oyunculara kadar herkesle diyalog kurardı. Kulüpteki herkes Pogba’yı seviyor. Genç oyunculara antrenmanlarda "Ne yapacağınızı bilemediğiniz anlarda markaj altında olsam bile bana pas atın" gibi tavsiyelerde bulunuyordu. Pogba kusursuz bir insan. Herkes onun United Vakfı için yaptığı çalışmalardan da çok etkilenmiş durumda.”

Sayfa Yükleniyor...