"Kovulmadığım sürece buradayım"

İngiltere Premier Ligi'nde Manchester City ile şampiyonluk mücadelesi veren menajer Pep Guardiola, takımda kalmak istediğini açıkladı. İsmi Juventus ile anılan İspanyol teknik adam, "Kovulmadığım sürece buradayım" dedi.

NTV Spor 11.03.2019 - 12:57 | Son Güncelleme: 12.03.2019 - 10:11

Manchester City Menajeri Pep Guardiola, Juventus'a gidecek iddialarını yalanladı. İtalyan ekibiyle ön anlaşma yaptığı haberleri çıkan Guardiola, City ile 2021'e kadar sözleşmesi bulunduğunu ve sözleşme bitim tarihinden itibaren 2 yıl daha takımda kalmak istediğini açıkladı. City sahiplerinin, takımda 10 yıl kalmasına geçen yıl mesafeli yaklaşan Guardiola, Juventus söylentileriyle ilgili olarak, "City ile 2 yıl daha sözleşmem var ve beni kovmadıkları sürece bir yere gitmiyorum" dedi. Uzun yıllar takımda kalmak istediğini belirten başarılı teknik adam, "Sonraki 2 yıl daha burada kalmak istiyorum. Kovulmadığım sürece buradan gitmem imkansız. Juventus'a gitmeyeceğim" diye konuştu.

Guardiola, bu sözlerine karşın geleceği konusundaki tüm belirsizliği yok edemezken, İlkay Gündoğan'ın geleceği hakkında da konuştu. Türk asıllı Alman oyuncunun kalmasını istediğini belirten Guardiola, "Gerçekten burada kalmasını istedim; ancak onun da burada kalma düşüncesinde olması gerekir. Kalmak istemese de ayrılabilir. Gelecek sezon da onunla devam etmek istiyoruz; uzun yıllardır birlikçe çalışıyoruz. Şu anda sözleşme yapmak istemiyorsa da beklemek zorundayız. İstediği zaman biz buradayız." ifadelerini kullandı.

Son 11 maçta 10 galibiyet elde eden Manchester City, sezonu şampiyonlukla tamamladığı takdirde son 10 yılda şampiyonluk unvanını koruyan ilk ekip olacak.

Sayfa Yükleniyor...