"Kritik noktada şampiyon olduk"

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, takımının önemli ve kritik noktada Spor Toto Süper Lig'de şampiyon olduğunu söyledi.

NTV Spor

17.05.2014 - 00:22

Yanal, ligin son haftasında Kayserispor'u deplasmanda 2-0 yendikleri maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, Soma'daki maden faciası nedeniyle büyük üzüntü yaşadıklarını belirtti.

Soma'daki facianın çok üzüntü verici olduğunu dile getiren Yanal, "Ligin son haftasını tamamlarken çok üzüldüğümüz bir olay yaşadık ve yaşamaya devam ediyoruz. Elim kaza sonucu çok sayıda madencimizi kaybettik. Hepsine Allah'tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Hepimiz çok üzgünüz. Bu üzüntümüzü her platformda dile getirmeye devam ediyoruz. Birçok destekle de bunu dile getireceğiz. Önümüzde öyle bir süreç var fakat kaybedenleri geri getirmek çok zor. Umarım bundan sonra bu türlü hadiseleri bir daha ülke olarak yaşamayız, insanlık yaşamaz. Bundan sonra da bunları yaşamamak için yapacaklarımız çok önemli" dedi.

Fenerbahçe'nin ligi şampiyon tamamlayarak önemli bir başarıya imza attığını belirten Yanal, "Ligin sonunu iyi getirdik, bugün de kazandık. Fenerbahçe, önemli ve kritik noktada şampiyon oldu. Şampiyonluk önemli bir tarihtir çünkü belli bir sürecin sonunda yaşanan bu şampiyonluğun farklı bir öyküsü vardır. Bu haftanın etkisiyle bunu buruk yaşıyoruz. Fenerbahçe takımı bundan sonraki süreçte ne yapacak, o planlanacak. 29 Ağustos'ta ligler başlayacak, 15 Ağustos'ta Süper Kupa oynanacak, geniş bir tarih var. Dünya Kupası var, futbolla dolu haftalar bizi bekliyor. Biz de bu yapılanma içerisinde elimizden geldiğince Fenerbahçe'nin önündeki planlarını yapmaya gayret edeceğiz" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...