İsmail Çokçalış: Kulübün Özlüce Tesisleri'nde hürriyetimden alıkonuldum

TFF 1. Lig ekiplerinden Bursaspor ile sözleşmesini fesh eden İsmail Çokçalış, Yeşil Beyazlı ekipten gelen eleştirilerle ilgili konuştu ve "Kulübün tesislerinde alıkonuldum" dedi.

NTV Spor 03.12.2021 - 20:28 | Son Güncelleme: 03.12.2021 - 20:29

İsmi sezon başında Galatasaray ile de anılan İsmail Çokçalış, Bursaspor ile sözleşmesini feshetti. Yeşil Beyazlı ekibin ikinci başkanı Emin Adanur, 21 yaşındaki oyuncuyla ilgili olarak, "İsmail, kulübümüze ihtar çekti. Paramı almak istiyorum. Paranın tamamını almak istiyorum diye. Biz de akabinde arkadaşımızın futbolcu arkadaşımızın parasının tamamını ödedik ve 26 Kasım tarihinde de kendince uydurduğu bazı sebepleri bazı bahaneleri göstererek tek taraflı sözleşmeyi feshetti. Kulübümüzle olan sözleşmesini feshetti.

"BU OYUNCUYLA ANLAŞAN KULÜP TÜRK FUTBOLUNA İHANET ETTİ"
Buradan Türk futboluna da seslenmek istiyorum. Çünkü bu şekilde bir oyuncu herhangi bir kulüpten akıl oyunlarıyla ya da böyle saçma sapan durumlarla, işte küçücük küçücük oyunlarla gidiyor. Ve bunu hepiniz görüyorsunuz herkesin gözü önünde oluyor bu. Bu oyuncuyu alan gerçekten Türk futboluna ihanet etmiştir. Bu oyuncuyla anlaşan kulüp Türk futboluna ihanet etmiştir" açıklamalarını yaptı."Kulübün Ölüce Tesislerinde hürriyetimden alıkonuldum"

İsmail Çokçalış'tan, sosyal medya hesabından bir açıklama yayımladı ve Bursaspor'dan alacaklarının tamamının ödenmediğini, alacaklarından feragat etmesinin istendiğini savundu. 

İsmail Çokçalış'ın açıklamaları söyle:

"Bursaspor Kulübü İkinci Başkanı Emin Adanur tarafından, Bursaspor Kulübünün resmi sosyal medya hesabı üzerinden 02.12.2021 tarihinde yapılan açıklamalar nedeniyle, değerli kamuoyunu gerçekler hakkında bilgilendirmek adına işbu yazılı açıklamayı yapma zorunluluğum doğmuştur. Sayın Başkan yaptığı açıklamada, futbolcu sözleşmemde belirlenen ücretlerin tamamının, eksiksiz bir şekilde tarafıma ödendiğini, ne var ki bir takım atıl oyunlarıyla Bursaspor ile olan sözleşmemi haksız bir şekilde feshettiğimi, tarafımca yapılanların rezillik olduğunu ve bundan sonra benimle sözleşme imzalayacak futbol kulüpleri olması halinde, bunun Türk futboluna ihanet etmek olduğunu ifade etmiştir. Öncelikle, Sayın Başkan'ın yapmış olduğu bu açıklamaları üzülerek takip ettiğimi belirtmek isterim. Zira, bu gerçekte yaşananlar Sayın Başkan'ın açıklamalarında olduğu gibi değildir.

Bursaspor Kulübü'nün alt yapısında futbol hayatına başlamış ve kariyerinin henüz çok başında genç bir futbolcu olarak, bir takım akıl oyunlarıyla futbola başladığım külübe zarar vermek istemem söz konusu değildir. Sayın Başkan'ın ifadelerinin aksine, sözleşmemde belirtilen ücretler eksiksiz bir şekilde yatırılmamıştır. Üstelik, eksik ödeme yapılmasına rağmen, kulüp tarafından bakiye alacaklarımdan feragat etmem talep edilmiş olup, feragat içeren bir protokol hazırlanarak tarafıma zorla imzalatılmaya çalışılmıştır. Söz konusu protokol tarafımda imzalanmadığı için 19.11.2021 tarihinde Kulübün Özlüce Tesisleri'nde hürriyetimden alıkonulduğumu açıklamalak isterim. bu hususta kulüp yetkilileri hakkında Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde suç duyurusunda bulunulduğunu, konuyla ilgili olarak Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturmanın yürütüldüğümü belirtmek isterim.

Dolayısıyla, belirtilenlerin aksine, tarafımca haksız veya hukuku aykırı olarak yapılan hiçbir eylem ve şilem bulunmamakta, aksine bu olaylarda mağduriyet yaşayan tarafın ben olduğumu kamuoyunda belirtmek isterim."

Sayfa Yükleniyor...