Ahmet Nur Çebi: ... kupayı kaldırabilirsek...

Beşiktaş Asbaşkanı Ahmet Nur Çebi, UEFA Avrupa Ligi son 16 turunda Olympiakos ile eşleşmelerini değerlendirdi. Çebi, Türkiye'yi Avrupa'da temsil edecek tek takım olmalarının sorumluluğunu taşıdıklarını söylerken, "Beşiktaş'ı kupada çok şanslı görüyorum. Kupayı kaldırabilirsek görevimizi daha iyi yapmış gibi hissedeceğiz" dedi.

NTV Spor 24.02.2017 - 16:55

Takımın planlamasını bu sene Avrupa'da sonuna kadar yürüyebilecekleri şekilde yaptıklarını söyleyen Ahmet Nur Çebi, "Arayışımız devam ediyor. 32'den 16'ya geldik. 16'daki diğer takımların hepsi de çok güçlü. Ama Beşiktaş onlardan daha aşağı ve az güçlü değil. Beşiktaş'ı çok şanslı görüyorum. Çünkü istekliyiz. Bir sorumluluğumuz daha var. Türkiye'yi Avrupa'da temsil eden tek takım kaldık. Bu da bize ağır bir sorumluluk yüklüyor. Tüm halkımızı mutlu edecek şekilde devam edebilirsek, hatta kupayı kaldırabilirsek görevimizi daha iyi yapmış gibi hissedeceğiz." dedi.

Olympiakos'un yakın bir komşu ülke takımı olarak nitelendiren Çebi, "Olympiakos'la kulüp olarak da yakın ilişkilerimiz var. Aynı zamanda ülkeyle yakın dostluklarımız var. Komşumuz. İnşallah, iyi bir maç ve eleyen taraf da Beşiktaş olur. Biz daha yukarılara çıkmayı hedefliyoruz." ifadelerini kullandı.

GALATASARAY DERBİSİ YORUMU
Galatasaray ile oynayacakları derbiye de değinen Çebi, "Bu saatten sonra bütün maçlar derbi şeklinde geçecektir. Aşağıda küme düşmeme mücadelesi veren bir çok takım, hepsi çok çetin mücadele edecekler. Gayet güçlüler ve devre arasında iyi hazırlandılar. Diğer maçlar da en az Galatasaray maçı kadar önemli. Galatasaray bir derbidir. Orada gidip kazanmak benim gibi her Beşiktaşlının arzu ve emelidir. Önemli olan o maç bittiğinde, tek bir şeyden emin olmalıyız; huzur keyif. Taraftarın keyif aldığı, olaysız geçen arkasından umarım hakem hatalarının konuşulmadığı tartışılmadığı bir maç olur" temennisinde bulundu.

Derbide hakem hatalarının olmamasını dileyen Ahmet Nur Çebi, "Mümkünse hakem hataları olmasın. Bütün futbolcular emek veriyor, maç bitiyor. Yorumcular bir kararı alıp uzun süre konuşuyor. Kazanan takım oyuncularının yerine kendinizi koyun. Allah bunu nasip etmesin." diyerek sözlerini tamamladı.

Sayfa Yükleniyor...