Kuzey Makedonyalı futbolculara vaat edilen büyük Dünya Kupası primi

Kuzey Makedonya Başbakanı, futbolcuların 2022 Dünya Kupası play-off finalinde Portekiz elemesi halinde büyük prim vaat etti.

NTV Spor 27.03.2022 - 23:58 | Son Güncelleme: 28.03.2022 - 00:04

2022 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri play-off turu yarı finalinde İtalya'yı eleyen Kuzey Makedonya Katar'ın hayalini kuruyor.

Avrupa Şampiyonu Gök Mavililer'i son dakikalarda gelen golle yenen Kuzey Makedonya, yarı finalin diğer ayağında Türkiye'yi 3-1 yenen Portekiz ile karşılaşacak. Karşılaşmayı kazanan taraf Dünya Kupası biletini alacak.

Kuzey Makedonya Başbakanı Dimitar Kovachevski, Portekiz'i elemeleri halinde futbolculara büyük bir prim vaat etti; oyuncu başına 500 bin Euro.

Bu bonus, Sırbistan Cumhurbaşkanı'nın Portekiz'e karşı Dünya Kupası elemelerinde oyuncularına verdiği primi hatırlattı. Başlangıçta futbolculara vaat edilen 1 milyon euro daha sonra uluslararası kuruluşlar tarafından çocuklar için bir derneğe bağışlandı.

- Pendarovski’den Cristiano Ronaldo’ya gönderme

Cumhurbaşkanı Stevo Pendarovski, Twitter hesabından Cristiano Ronaldo’yu etiketleyerek yaptığı paylaşımda, "Cristiano hazırlan, sırada sen varsın." ifadesini kullandı.

Öte yandan, Kuzey Makedonya Başbakanı Dimitar Kovaçevski de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Bravo çocuklar, bravo. Siz gerçek kahramanlarsınız. Bu akşam mücadele, istek ve kararlılığın ne olduğunu gösterdiniz." değerlendirmesine yer verdi.

Portekiz - Kuzey Makedonya maçı ne zaman?

Dünya Kupası 2022 Elemeler play-off C Yolu final maçında Portekiz ve Kuzey Makedonya 29 Mart Salı günü karşı karşıya gelecek. Dragao Stadı'ndaki mücadele saat 21.45'te başlayacak.

Sayfa Yükleniyor...