La Liga en erken 28 Mayıs'ta başlayacak

La Liga patronu Javier Tebas, La Liga'nın en erken 28 Mayıs'ta yeniden başlayabileceğini söyledi.

NTV Spor

07.04.2020 - 15:24 | Son Güncelleme: 07.04.2020 - 17:12

Dünyayı etkisi altına alan corona virüs (Covid-19) pandemisi sebeviyle La Liga da durmuştu. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan La Liga patronu Tebas, İspanya'da 26 Nisan'a kadar devam edecek olan acil durum sebebiyle bu tarihe kadar herhangi bir çözüm olmayacağını söyledi.

La Liga yetkilileri ayrıca, mevcut sezonun iptal edilmesi halinde zararın 1 Milyar Euro kadar olabileceğini de ifade ettiler.

Tebas, UEFA ile başlangıç tarihinin görüşüldüğünü belirterek "UEFA ile maçlara geri dönmek için düşündüğümüz tüm farklı senaryolardan en olasılarından biri 28 Mayıs. Diğerleri ise 6 Haziran veya 28 Haziran" dedi.

Sezonun iptal edilmesi konusunda henüz bir düşünceleri olmadığnı vurgulayan Tebas, "Sezonu bitirmek istiyoruz. Belki de seyircisiz tamamlanacak. Sezonun bitirilmemesi de milyonlarca euro zarara neden olacak. Sezonu seyircisiz tamamladığımızda 350, seyircili tamamlandığında da 150 milyon Euro'luk bir kayıp olacak" diye konuştu.

Tebas, kesin bir tarih vermediklerini, bunun ancak İspanya'daki durumun netleşmesinden sonra olabileceğini de sözlerine ekledi. 

Öte yandan Tebas, Barcelona'nın Arjantinli futbolcusu Lionel Messi'nin İtalyan kulübüne transfer olma olasılığıyla ilgili bir soruya ise şu cevabı verdi:

"Messi'nin gelmesinin Serie A'nın borç ile yüksek ve düşük maaş dengesizliğinden dolayı yaşadığı soruna çözüm olacağını düşünmüyorum. Serie A'daki durum stresli ve bu ekonomik sorunlar kesinlikle Messi ile düzelmiyor. Messi'nin İspanya'da kalmasını isterim ama giderse de bir dram olmaz. Cristiano Ronaldo'suz La Liga'nın para kaybedeceğini söylemiştim ama tersine kazandı. Hatta Portekiz'de bile. Büyük futbolcular yardımcı oluyorlar ama bir lig için belirleyici değiller." 

Sayfa Yükleniyor...