Rafael'den Neymar'a eleştiri ve övgü

Paris Saint Germain'in (PSG) yıldızı Neymar için eski Manchester United'lı Rafael "Lider değil" yorumu yaptı. Rafael, Neymar'ın laf dinlemesi durumunda Brezilya'nın Dünya Kupası'nı kazanabileceğini açıkladı.

NTV Spor 23.04.2020 - 11:02

Manchester United'ın eski defans oyuncusu Rafael, Neymar'ın önemine vurgu yaptı; ancak eleştirmekten de geri kalmadı. "Neymar laf dinlediği takdirde Brezilya gelecek Dünya Kupası'nı kazanabilir" diyen Rafael, "Şüphesiz ona ihtiyacımız var. Ancak onun lider bir oyuncu olduğunu düşünmüyorum. Bu onun görevi değil. Çok iyi oyuncu olduğu için iyi şeyler yapabilir. Odaklanıp, konsantre olursa dünyanın en iyi oyuncusu" diye konuştu.

Son olarak Dünya Kupası'nı 2022'de kazanan ve Katar'da 2022'de düzenlenecek organizasyonda 6. şampiyonluğu hedefleyen Brezilya'nın, kupayı kaldıracak gücü olduğunu savunan Rafael, "Ona fazlasıyla ihtiyacımız var. Saha dışında da bir çok şeyini geliştirmeli. Önemli bir oyuncu ve saha dışında geliştirdiklerini sahaya yansıtmalı. Uamrım bunu yapabilir; yaparsa çok fazla şampiyonluk şansımız olur" ifadelerini kullandı.

2017'de Barcelona'dan 222 milyon Dolar'a PSG'ye transfer olan ve hala dünyanın gelmiş geçmiş en pahalı oyuncusu unvanını elinde bulunduran Neymar'la ilgili düşüncelerini sürdüren Rafael, "Futbol sizin ilk opsiyonunuz olmalı. Onun etrafında çok fazla şey oluyor. Kafasında, iyi oynama konusunda "Onu yapmaya ihtiyacım yok" düşüncesi var. Ancak onu yapmalı" dedi.

Saha içinde olduğu kadar saha dışındaki davranışlarıyla da sık sık basına malzeme olan Neymar, son olarak Şubat ayında sakatlığını bahane etmesine karşın Paris'teki bir gece kulübünde doğumgünü partisi düzenleyerek bir kez daha gündeme gelmişti.

Sayfa Yükleniyor...