Barcelona Avrupa Süper Ligi için ısrarcı

Barcelona, Avrupa Süper Lig'e katılmayarak "tarihi bir hata" yapacaklarını ve projeyi yeniden şekillendirmek için "derinlemesine bir analizin" gerekli olduğu konusunda ısrarcı.

NTV Spor 23.04.2021 - 09:54

Barcelona, şiddetli protesto ile karşılanan ve kademeli olarak parçalanan Avrupa Süper Ligi'nin 12 kurucu kulübünden biriydi. Sekiz ekip resmi olarak oluşumdan ayrılırken Barça bağlı kaldıklarını belirtti.

Katalan kulübünün Joan Laporta, ligin kurulmasının ekonomik açıdan 'zorunluluk" olduğunu söyledi.

Başkan Laporta TV3'e verdiği demeçte; "Avrupa Süper Ligi bir zorunluluk ama son sözü kulübün üyeleri söyleyecek. Büyük kulüpler olarak çok fazla kaynağa katkıda bulunuyoruz ve ekonomik dağılımla ilgili bakış açımızı ortaya koyabilmeliyiz." dedi.

"Ulusal liglerin savunucusuyuz ve UEFA ile şeffaf bir diyaloğa açığız. Bir anlaşma olacağından eminim. Bunun, büyük bir gösteri olması için daha fazla kaynağa ihtiyacımız var. Herkes futbolu daha iyi hale getirmek ve onu harika bir gösteri yapmak için gerekli kaynaklara sahip olmak istiyor. Bazı kulüplerin geri çekilmesine veya farklı bir şekilde değerlendirilmesine neden olan bir dizi baskı vardı. Ancak gerçek şu ki, teklif hala geçerli."

Laporta, "Çok önemli yatırımlar yapıyoruz, maaşlar çok yüksek ve tüm bu hususlar, sporla aynı şekilde hesaba katılmalı." şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...