"Lideriz, Şampiyonlar Ligi'nde varız; gülmemek için neden göremiyorum"

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde Schalke ile yapacakları maç öncesinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

NTV Spor 23.10.2018 - 17:07 | Son Güncelleme: 23.10.2018 - 17:22

Spor Toto 1. Lig'de ve Şampiyonlar Ligi'ndeki durumlarını değerlendiren Fatih Terim "Önemli olan şu. Benim eğer gülüyorsam gülüyorumdur; hakikaten neşeliyimdir. Zaten çok gülen bir adam değilim; bırakın burada devam edeyim. Özel hayatımda çok gülen neşeli bir insanım. Yıllarca saha kenarındaki resmimden dolayı gülmediğimiz intibası oluşmuş. Şu anda herhangi bir Galatasaraylının buna ben de dahilim, gülmemesi için neden göremiyorum. Lideriz, Şampiyonlar Ligi'nde varız, Türkiye Kupası hakkımız devam ediyor, Allah'a şükür sağlıklıyız. Herhangi bir sıkıntımız yok. Çok şükür bir aile gibiyiz. Sakatlıklarımız var. Gülmemem için neden yok. Herhangi bir maçı veya puanı kaybetmeye tabii ki çok üzülürüm. Ancak çabuk lider halime dönmem lazım. Oyuncuların gözü bende. Yıkılırsam onlar ne yapar. Lider olmasak da aynı şey ama, üstüne üstlük bunu demek istiyorum" ifadelerini kullandı.

"EĞER TAKIMIN İNANCI, GÜVENİ VE HIRSI YOKSA..."
Bursaspor maçında yaşanan sakatlıklar ve buna bağlı olarak tüm oyuncu değişikliklerinin ilk yarıda gerçekleştirilmesiyle ilgili konuşan Terim "Bu arkadaşlarımızdan birçoğu milli takımlardan dönüşte oldu. Emre'ninkine zaten yapılacak bir şeyimiz yok. Futbol hayatımda ilk yarıda çıkan 3 oyuncu görmedim. Enteresan ve tuhaf. Ama hayatta bu da var. 40. dakikada değişiklik hakkımız bitti. 11'e 11 oynuyorduk ama takım öyle bir ruha girdi ki sanki 1 kişi eksik oynuyoruz. 'Sert oynarsam ve sakatlanırsam takımı yalnız bırakırım' gibi bir psikolojiye girdiler. Devre arasında oyuncularıma söyledim. 'Oyuncular çıktı, galiba eksik oynuyoruz' diye düşündüler. Yoksa 11'e 11 oynuyorlardı. Ona rağmen oyunu bırakmadık. Bursaspor iyi bir takım, iyi de işler yaptılar. Belki o gün haklarını verememiş olabilirler. 1-1'den sonra o ritmden sonra 2-1'i de bulabilirdik. Bu benim için önemli. 'Her şeyi biliyorum' dememek lazım. Bir dakika sonra onlarla karşılaşabilirsiniz. Nitekim oldu. Ben o gece buraya geldim. Analizcilere 'Şunu bir koyun da izleyelim' dedim. En zoru da kaybettiğiniz bir maçı seyretmektir. Buradan resmen UEFA daha da çok dikkat ettiği için 16 saat çift uçak havada kalıp, inip antrenman yapıp, bir gün sonra maç oynadığınızda başınıza her şey gelebilir. Burada da maalesef bazı şeyleri koruyamıyoruz. Tek sıkıntımız kadromuzun derin olmayışı. Onun da fazla üzerinde durmamamız lazım. Neden? Bizlerin seçimi. Rakiplerle aynı şartlarda mücadele etmiyoruz. Tespit bu da. Yarınki maçta yedek de, hamle de var. Hepsi de var. Onun için camianın, seyircinin, oyuncuların, ekip arkadaşlarımın, kimsenin ümidini kırmasına gerek yok. Sakatlıktan korkuyorum tabii ki. Ama ben başka türlü korkuyorum. Eğer bir takımın inancı, güveni, hırsı yoksa, ben böyle bir sakatlıktan korkarım. Normal sakatlıktan hiç korkmam. Onun için suratım böyle" dedi.

"KAYBETTİĞİMİZDE DEĞİL PES ETTİĞİMİZDE YENİLİRİZ"
Schalke karşılaşmasının gruptaki "kader maçı" olmadığının altını çizen Terim "Bu maç grubun kader maçı değil. Galatasaray muhabirleriyle biz bunu yaşamıştık. 3. maçta 1 puanla kalmıştık sonra 10 puanla bitirmiştik. Şunu diyebiliriz; kazanmaları, kaybetmelerin, berabere kalmaların kritik olduğu maçlardan bir tanesi. İlk 2'ye girme açısından Lokomotiv Moskova'nın da iddiası var. Schalke ile elemeli bir maçımız var. Tesadüfen yine onlarla oynuyoruz. Özellikle içeride oynadığımız maçlar puan açısından çok önemli. Kazanmak için de elimizden geleni yapacağız. Kaybetsek de daha 3 tane maçımız var. Kaybettiğimizde değil pes ettiğimizde yeniliriz" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...