"Lig çok enteresan geçiyor"

Medical Park Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, ligin 6. sıradaki takımıyla aralarındaki farkın sadece 3 olduğunu söyledi.

NTV Spor 27.01.2011 - 13:43

Medicalpark Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, bu hafta oynayacakları Sivasspor maçından puan veya puanlar alarak ayrılmak istediklerini söyledi.
 
Medicalpark Antalyaspor, hafta sonu oynayacağı Sivasspor maçının hazırlıklarını kendi tesislerinde sürdürdü. Ziraat Türkiye Kupası'nda dün oynanan maçta Denizlispor karşısında forma giyen oyuncular ter attıktan sonra antrenmanı bitirirken, maçta yer almayan oyuncular dar alanda kısa paslaşma çalışması yaptı. Çalışma sırasında Necati Ateş, ayağını fazla açınca Mehmet Yılmaz ile çarpışarak sakatlandı. Necati Ateş, yapılan tedavinin ardından antrenmanı yarıda keserek soyunma odasına gitti.

Medicalpark Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek gazetecilere yaptığı açıklamada, Spor Toto Süper Lig'in çok enteresan geçtiğini belirterek, şöyle konuştu:''Lig çok enteresan gidiyor. Ligde 6. sırada bulunan takım ile aramızda 3 puan, ligin altında bulunan Sivasspor ile 8 puan fark var. Bu nedenle oynanan her maç çok değerli. Her hafta zor maçlar olacak. Hafta sonu Sivasspor ile oynayacağız. Sivasspor iyi mücadele eden, içerde iyi oynayan takım. Biz de iyi mücadele ediyoruz. Bizim de puana ihtiyacımız var. Bu maçı kazanmakistiyoruz.''

Sivasspor maçını kazanabilecek güçlerinin bulunduğunu bildiren Özdilek, bu gücü geçen haftaki Fenerbahçe maçında gösterdiklerini söyledi. Özdilek, şöyle devam etti: '' Mağlup olmamıza rağmen taraflı tarafsız herkesin takdirini aldık. Ortaya konan tablo, mücadele alkışa değerdi. Aynı mücadeleyi, kararlılığı Sivasspor maçında da göstermeliyiz ki puan veya puanlar alalım. Sivasspor maçından puan veya puanlar alarak ayrılmak istiyoruz. Sivasspor maçı bizim için önemli bir müsabaka. Sadece Sivasspor maçı değil bundan sonra oynayacağımız 16 müsabakada bizim açımızdan çok önemli. Hedefi olan bir takımız. Her maç hedefimiz için önemli.''

Özdilek, Sivasspor ile oynayacakları maç saatinde havanın yoğun kar yağışlı olacağını, ama geçmiş yılları düşündüklerinde Sivas'ta bugünkü şartların daha olumlu olduğunu, sahanın alttan ısıtmalı olduğu içinde saha zemininde çok problem olacağına zannetmediğini kaydetti.

Sayfa Yükleniyor...