Ahmet Canbaz, Trabzonspor'da

Trabzonspor, Almanya'nın Werder Bremen takımından Ahmet Canbaz'ı transfer etti. Bordo-mavililer, Ahmet Canbaz ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.

NTV Spor 03.07.2019 - 18:24 | Son Güncelleme: 03.07.2019 - 19:11

Trabzonspor, Werder Bremen'den 21 yaşındaki orta saha oyuncusu Ahmet Canbaz ile anlaşma sağlandığını açıkladı.

Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Ticaret AŞ'den Borsa İstanbul'a gönderilen ve Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) da yer alan açıklamada, Ahmet Canbaz ile 3 yıllık sözleşme imzalandığı belirtildi. 

Anlaşmaya göre oyuncuya; 2019-2020 sezonu için 625 bin lira, 2020-2021 ve 2021-2022 için ise 630 bin lira garanti ücret ödeneceği kaydedildi.

Ayrıca, Ahmet Canbaz'ın transferi konusunda, Werder Bremen'e sözleşme fesih bedeli olarak 125 bin Euro ödeneceği ve her bir sezon için geçerli olmak üzere, futbolcunun 15 resmi maçta (Süper Lig veya UEFA) oynaması ve Şampiyonlar Ligi gruplarına kalınması halinde 100 bin Euro, futbolcunun bir başka kulübe transfer olması durumunda elde edilen transfer bedelinin, o ana kadar Werder Bremen'in hak ettiği tutarı aşan kısmının yüzde 20'sinin ödeneceği aktarıldı.

İmza töreninde konuşan Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu "Ahmet, Türkiye’deki hatta dünyadaki en doğru yere geldi. Genç oyunculara verdiğimiz önem herkesin malumu. Ahmet de onlardan biri ve kendisinden beklentimiz çok büyük. Ahmet, zorlu bir mücadelenin içine girecek. Oynadığı mevkide çok zorlu rakipleri var. İnanıyorum ki Avrupa’nın en iyisi olacak” dedi.

Trabzonspor’a geldiği için çok mutlu olduğunu vurgulayan Ahmet Canbaz da "Heyecanlı ve gururluyum. İnşallah burada elimden gelen her şeyi yapacağım ve formayı alacağıma da inanıyorum. İnşallah herkes için en iyisi olur" ifadelerini kullandı.Sayfa Yükleniyor...