Çalhanoğlu'na dev talip!

Hamburg forması giyen Hakan Çalhanoğlu'na dev talip var. Bu sezon Bundesliga'daki performansıyla göz dolduran ve transferin de gözdesi olan milli oyuncunun, Bayern Münih'in transfer listesine girdiğini iddia edildi.

NTV Spor 09.05.2014 - 10:47

Bundesliga'daki ilk sezonunda Hamburg formasıyla yıldızı parlayan ve özellikle kullandığı serbest vuruşlar sayesinde Avrupa kulüplerinin radarına takılan Hakan Çalhanoğlu'nun adı transfer gündeminden düşmüyor.

Almanya'nın yüksek tirajlı gazetesi Bild, milli oyuncuya Bayern Münih'in talip olduğunu iddia etti.

Bayern Münih Sportif Direktörü Matthias Sammer'in Hakan Çalhanoğlu'nu uzun süredir takip ettiğini ve çok beğendiğini yazan gazete, Bayern'in resmi olarak Hamburg'la temas kurduğunu belirtti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Hamburg Yönetim Kurulu Başkanı Carl-Edgar Jarchow, "Hakan'ı satmak istemiyoruz, görüşme de yapmıyoruz. Hakan, geleceği olan bir oyuncu ve onu satmak, kulüp olarak geriye gitmek anlamına gelir" ifadelerini kullandı.

Ancak daha önce benzer iddialara da benzer şekilde yanıt veren Hamburg'un maddi zorluklar içinde olduğu biliniyor. Gelecek sezon için lisans başvurusu yapan Hamburg, Bundesliga yönetiminin ağır yaptırımları ile karşı karşıya kaldı.

Kümede kalma adına hafta sonu kritik bir mücadeleye çıkacak olan Hamburg, ters bir sonuçta Hakan Çalhanoğlu'nu mecburen satmak zorunda kalabilir. Genç oyuncuya İngiltere'den bazı kulüplerin de talip olduğu iddia edilmişti.

Sayfa Yükleniyor...