Alman medyasında Türkiye-Almanya maçı

2012 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerinde A Grubu'nda oynanan ve Almanya'nın Türkiye'yi 3-1 yendiği karşılaşma, Alman medyasında geniş bir şekilde yer aldı.

NTV Spor 08.10.2011 - 11:58

2012 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerinde A Grubu'nda oynanan ve Almanya'nın Türkiye'yi 3-1 yendiği karşılaşma, Alman medyasında geniş bir şekilde yer aldı.

Bild gazetesinin internet sitesi, "Jogi'nin (Joachim Löw) 50. galibiyeti" başlığı ile verdiği haberde, Löw'ün gençlerinin durdurulamadığı yorumu yapıldı.

Almanya'nın Avrupa Şampiyonası elemelerinde üst üste 9. galibiyeti aldığı belirtilen haberde, bunun Löw'un de 50. galibiyeti olduğuna işaret edildi.

Kicker dergisinin internet sitesi de, Alman Milli Takımı'nın muhteşem serisini sürdürdüğü ve Avrupa Şampiyonası elemelerinde 9 maçta 9. galibiyeti aldığı belirtildi.

Spox adlı internet sitesi de,  "Bayern'in yıldızları 50 bini susturdu" başlığı ile verdiği haberde, Alman Milli Takımı'nın Türkiye'de de yenilmezliğini sürdürdüğü ve 9 maçta 9 galibiyet aldığı ifade edilerek Türkiye'nin sonuçta zayıf kaldığı ve Avrupa Şampiyonası'na katılmayı zora soktuğu belirtildi.

"50 BİN SEYİRCİ ÖNÜNDE GALİP GELMEK OLUMLU"
Löw de, karşılaşmadan sonra Alman Birinci Televizyon Kanalı ARD'ye yaptığı açıklamada, dolu olan statta direndiklerini, sakinliği koruduklarını ve üstün oynadıklarını belirterek, "Sonuç olarak burada, 50 bin seyirci önünde, mutlaka kazanmak isteyen bir takıma karşı galip gelmek olumlu" ifadesini kullandı.

Belçika maçını ciddiye alacaklarını ve takımda çok fazla değişikliğe gitmeyeceğini ifade eden Alman teknik adam, takım nasıl olursa olsun Belçika'ya karşı ciddi oynamalarının önemli olduğunu ve 10. maçı da kazanmak istediklerini kaydetti.

Alman milli oyuncu Sami Khedira da, Türkiye'ye karşı oynanan karşılaşmayı başından beri ciddiye aldıklarını, bir kaç kontratağın değerlendirilmesi durumunda farkın daha daha fazla olabileceğini belirterek, Türk milli takımının özellikle de duran toplarda açık verdiğini, bundan da faydalandıklarını belirtti.

Karşılaşmanın ikinci golünü atan Thomas Müller de, sergiledikleri oyundan memnun olduklarını, yakaladıkları fırsatları daha iyi değerlendirmeleri durumunda daha fazla gol atabileceklerini

"SÜPER GENÇLER"
Bild gazetesi ''süper, gençler'' başlığı ile verdiği haberde, karşılaşmada Gomez, Müller ve Schweinsteiger'in gol attığını, Alman Milli Takımı'nın teknik direktörü Joachim Löw'ün de Türkiye'yi daha farklı bir skorla yenebileceklerini söylediği ifade edildi. Maçta, Mario Götze, kaleci Manuel Neuer, Bastian Schweinsteiger ve Thomas Müller'in iyi bir performans sergilediklerine işaret edilen haberde, kaleci Neuer'in iki golü hazırladığına da dikkat çekildi.

Gazetede yer alan başka bir haberde, Löw'ün, Alman milli takımında forma giyen Türk kökenli oyuncu Mesut Özil'i sakatlığı nedeniyle oynatmadığı, Mesut'un maçı tribünden izlediği kaydedildi.

Gazetenin ilk sayfasında ise ''Özür dileriz Türkiye, biz iyiyiz'' başlığı ile verilen haberde, Almanya'nın 9 maçta 9'uncu galibiyetini aldığı belirtilerek, ''Özür dileriz Türkiye, size karşı da Jogi'nin gençleri güçlüydü'' ifadesi kullanıldı.

Berliner Morgenpost gazetesi de okuyucularına, ''Almanya rekor yolunda'' başlığı ile duyurduğu haberde, Almanya Milli Takımı'nın grupta 9 galibiyet aldığı, Avrupa Şampiyonası'na 8 ay kala milli takım oyuncularının öz güveninin şimdiden büyük olduğu ifade edildi.

Hamburger Morgenpost gazetesi ise ''Cehennemde soğuk zafer'' başlığı ile verdiği haberde, Alman Milli Takımı'nın büyük bir başarı elde ettiğini yazdı.

Sayfa Yükleniyor...