Hiddink: Play-off'a biz gideceğiz

Türkiye'nin Almanya karşısında aldığı 3-1'lik mağlubiyet sonrası NTV'ye değerlendirmelerde bulunan Guus Hiddink, Belçika'nın Almanya'dan puan alamayacağını ve Türkiye'nin de Play-off oynama hakkını elde edeceğini söyledi.

NTV Spor

08.10.2011 - 01:31

Türkiye'nin Almanya karşısında aldığı 3-1'lik mağlubiyet sonrası NTV'ye değerlendirmelerde bulunan Guus Hiddink, Belçika'nın Almanya'dan puan alamayacağını ve Türkiye'nin de Play-off oynama hakkını elde edeceğini söyledi.

Belçika'nın deplasmanda Almanya karşısında 3 puan alamayacağını iddia eden Guus Hiddink, "Salı günü oynanacak maçta bizim galibiyet elde etmemiz gerekiyor. Almanya'nın da Belçika karşısında galibiyet alacağını tahmin edersek, bu skorların da bizi Play-off'a götüreceğini söyleyebiliriz. Sürpriz olmayacaktır" diye konuştu.

İlk yarıda yakaladığımız net gol pozisyonlarını değerlendirmemiz gerektiğini ifade eden Hiddink, "Bu akşam daha fazlasını yapabilirdik. Basın toplantısında birkaç kişi beni karamsar olmakla eleştirmişti. Ama ben tamamen gerçekçi bir bakış açısıyla yaklaşmıştım olaylara. İlk yarıda yakaladığımız pozisyonları gole çevirsek, daha fazlasını yapmış olacaktık" dedi.

Almanya karşısında taktiksel açıdan eksik kaldıklarını söyleyen tecrübeli çalıştırıcı, "Almanya gibi dünya klasında bir takımla oynadığınız zaman taktiksel disiplininizden kopmayacaksınız. Ve yediğimiz üçüncü gole bakarsanız, bizim defans oyuncularımızın yakalandığı durum, gerçekten kötü bir durumdu" ifadelerini kullandı.

Play-off oynamaları durumunda, Mayıs'ta iyi bir kamp dönemi geçireceklerini ve rakipleri ile aralarındaki fiziksel farkları kapatacakları söyleyen Hiddink, "Alman oyuncular, fiziksel açıdan oldukça iyi durumdaydı. Bu tür bir rakiple karşılaştığınız zaman sizin de benzer şekilde olmanız gerekir. Ancak bizim bu kısımlarda biraz problemimiz var. Bizim oyuncularımızın da bunu yapacak gücü var. Umarım ki Play-off yoluyla finallere gideriz, bu da bize daha fazla hazırlanma zamanı verecektir. Eğer şampiyonaya gidersek, Mayıs'ın başında uzun bir kampımız olacak. Fiziksel sorunları burada gidereceğiz" dedi.

Arda Turan'ın oyundan çıkarken kısa süreli bir gerginlik yaşamasını da değerlendiren Guus Hiddink, Arda oyundan çıktığında, soyunda odasına gitmek istedi. Bakarsak Arda'nın değişikliği oldukça normaldi. Çünkü ben, Salı günü oynanacak Azerbaycan maçını düşünerek Arda'yı korumak istedim. Ayrıca oyuncularımızın sinililik durumunu, oyunun doğru dakikasına yönlendirmesi bizim için çok daha verimli olacaktır" diye konuştu.

Milli Takım'ın sahasında Azerbaycan'ı yenememesi durumunda zaten finallere gitmeyi hak etmeyeceğini söyleyen Hiddink, "Türk halkının endişelenmesi normaldir ancak Türkiye, Azerbaycan'ı evinde yenemiyosa, finallerde de yer almayı hak etmiyor demektir" şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...