İlham kaynağı Leicester!

İngiltere Mlili Takım Menajeri Roy Hodgson, savunmanın göbeği için sadece 3 oyuncu çağırması eleştirilerine kulak tıkadı ve Avrupa şampiyonluğu için oyuncularına Leicester'i örnek gösterdi.

NTV Spor 17.05.2016 - 17:38

İngiltere Milli Takımı Menajeri Roy Hodgson, Euro 2016 öncesi aday kadroyu açıkladı. 26 oyuncu içinde, savunmanın göbeğinde görev yapabilecek sadece 3 oyuncu bulunması eleştirileri de beraberinde getirdi. Birçok yorumcu Hodgson'ın, orta sahasını güçlü tutabilmek için gereksiz bir risk aldığı görüşünde. Aday kadroya sadece Chris Smalling, Gary Cahill ve John Stones'u davet eden Hodgson ise eleştirilere katılmıyor.

Deneyimli menajer, bu sezon Tottenham'da orta sahada görev yapan Eric Dier'ın, kariyerine savunmacı olarak başladığını hatırlattı. Bir sorun yaşayacaklarını düşünmeyen Hodgson; "Almanya 2014 Dünya Kupası'nın tamamında savunmanın göbeğinde aynı 2 oyuncuyu oynattı. Bir sorun olursa, Eric Dier'ı savunmanın ortasında kullanabiliriz. Bence risk aldığımız yolundaki eleştiriler abartılı" dedi.

Hodgson oyuncularına da, ülkelerine 1966'dan bu yana ilk büyük kupayı kazandırmaları için, Leicester City'nin Premier Lig şampiyonluğundan ilham almaları çağrısında bulundu.

Sayfa Yükleniyor...