"PSG ve City resmen dalga geçiyor"

Bu yaz transfere çok ciddi kaynak ayıran Paris Saint-Germain ve Manchester City kulüpleri, eleştirilerin odağında. La Liga Başkanı Javier Tebas, iki kulübün de finansal doping yaptığını söyledi.

NTV Spor 06.09.2017 - 16:51 | Son Güncelleme: 06.09.2017 - 17:25

La Liga Başkanı Javier Tebas, Paris Saint-Germain ve Manchester City kulüplerini çok sert bir şekilde eleştirdi. Arap yatırıcımlara sahip iki kulübü finansal doping yapmakla itham eden Tebas, "Hem City hem de Paris Saint-Germain, sistemle resmen dalga geçiyor. Petrolleriyle birlikte tüm oyuncuları alacaklar. Paris Saint-Germain Başkanı Nasser Al-Khelaifi, Ronaldo ya da Messi'yi istediğinde; transfer için gazın vanasını açması yeterli" diye konuştu.

İspanya'da televizyon gelirlerinin artması gerektiğine dikkat çeken La Liga Başkanı, aksi takdirde birçok kaliteli futbolcunun Manchester City kadrosuna katılacağı değerlendirmesinde bulundu.

Tebas'ın suçlamalarda bulunduğu Paris Saint-Germain, bu yaz transfere 238 milyon Euro harcadı. Manchester City ise; transfere 220 milyon Sterlin’lik kaynak ayırdı.

Sayfa Yükleniyor...