Okan Buruk futbolculardan beklentisini açıkladı

Galatasaray, Süper Lig'in 32. haftasında Alanyaspor'a konuk oluyor. Maç öncesinde Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk açıklamalarda bulundu.

Haber Merkezi - NTV Spor 15.04.2024 - 19:36
Okan Buruk futbolculardan beklentisini açıkladı

Trendyol 'in 32. haftasında , Corendon Alanyaspor'a konuk oluyor. Liderliğini sürdürmek isteyen sarı kırmızılılar hata yapmak istemiyor.

Karşılaşma öncesinde Galatasaray Teknik Direktörü , beIN SPORTS'a açıklamalarda bulundu.

"Her maç zor. Geçen hafta da zordu, ondan önce de zordu. Son 7 maç, kazanarak devam etmek istiyoruz. Avantajımızı devam ettirmek istiyoruz. Zor, çekişmeli bir lig. İki takım da kazanarak devam ediyor. Biz de bugün hata yapmak istemiyoruz. İyi bir takıma karşı oynayacağız, formdalar. Topla oynamaya çalışan bir takım. Fatih Tekke Hoca'nın DNA'sında bu var. Oynamayı seviyor. Burada başarılı oldu. Güzel bir maç olacak. Zemin güzel, maç saatinin 20.00 olması iki takım için de avantaj."

KADRO TERCİHİ

"Kadro tercihimize gelince; Çok zorlandık onu net bir şekilde belirteyim. Hem kendi oyun yapımız, hem rakibin oyun yapısı, Türk yabancı şeyimiz de var her zaman. İyi oyunculara sahibiz herkesi hazır hale getirmeye çalışıyoruz. Davinson Sanchez oynayabilecek durumdaydı daha önce ilk 11 başlatmadığımız için onunla başlamadık. Ziyech, Kaan gibi oyuncular oynamayı bekliyor Tete, Vinicius aynı şekilde. Tüm oyuncularımız oynamak için bekliyor. En iyisini yapmamız için herkes hazır bekliyor. Sonradan girip daha önce katkı verdi oyuncularımız daha önce. Yine aynısını bekliyoruz."

"HER MAÇ ÇOK ZOR"

"Bu hafta da bir viraj, haftaya da bir viraj olacak. Kolay maç olmayacak. Bir çekişme var. Lig, öyle yakınlaştı ki Alanyaspor'a bakıyoruz, Avrupa'ya yaklaşıyor. Kasımpaşa'yla oynamıştık, aynı şekilde. Takımların hep hedefleri var. O yüzden her maç çok zor. Formda bir takımla da oynuyoruz. O yüzden aradaki farkı ortaya koymalıyız. Oyuncularımdan beklentim bu."

Sayfa Yükleniyor...