Jurgen Klopp: Sadio Mane Ballon d'Or'un doğal adayı oldu

Liverpool Menajeri Jurgen Klopp, takımın yıldızlardan Sadio Mane'yi övdü. Alman teknik adam Senegalli golcünün, France Football dergisinnin düzenlediği ve Avrupa'da yılın en iyi futbolcusuna verilen Ballon d'Or'un (Altın Top) doğal adaylarından biri haline geldiğini söyledi.

NTV Spor 06.12.2019 - 20:25
Sadio Mane, Liverpool'un İngiltere Premier League'i 15. haftada Everton'ı 5-2 yendiği maçta 2 asist yaparken, 1 de gol atmıştı. 

Liverpool Menajeri Jurgen Klopp, 2019 Ballon d'Or seçmelerinde 4. olan oyuncusu Sadio Mane'yi övdü. Alman teknik adam, Mane'yi Lionel Messi ve Cristiano Ronaldo gibi Altın Top ödülünün doğal adaylarından biri olarak gösterdi.

2019 Ballon d'Or'u kazanan Barcelona'nın Arjantinli yıldızı Lionel Messi de Mane'nin bu sezon 4.'lükten daha üstte olması gerektiğini söylerken, Klopp'a oyuncusuna hala yeteri kadar değer verilip verilmediği soruldu. Konuyu yanıtlayan Klopp, "İçeride kesinlikle hayır. Ancak dünya çapında, emin değilim" dedi.

"Altın Top'taki ilk üç sıra, Messi, Van Dijk, Cristiano ve Sadio... İyi bir sıralama" diyen Klopp, "Orada iki oyuncumuzun olması bir çok şeyi gösteriyor. Mo (Muhammed Salah) 5., Alisson 7. Kesinlikle iyi bir sezon geçirdik ve buna saymak zorundaydılar." ifadelerini kullandı.

Sadio Mane'yle ilgili düşüncelerini aktarmaya devam eden Jurgen Klopp, "Sadio inanılmaz formda. İlk gününden bu yana inanılmaz önemli bir oyuncu oldu. Arsenal'e karşı olan golünü hatırlıyorum, çizgiye gitti, içeri kat etti ve sonraki adımında sol ayağıyla uzak köşeye bıraktı. İnanılmaz bir goldü ve diğer gollerinin içinde hala onu hatırlıyorum. Her yıl büyük adımlar atıyor ve iyi bir yolda. Bana göre en büyük defans oyuncularından (Franco) Baresi'nin, Virgil için gerçekten iyi düşünceleri var. Bu bir kral tarafından taç verilmek gibi bir şey ve bir Messi gibi bir hücum oyuncusu Sadio için aynı benzer şeyleri söylüyor... Sadio, özellikle Barcelona maçında çok etkiliydi. Sahada onun gibi üç oyuncuya sahip gibiydik. O formunu sürdürüyor. Eğer bir sağlık sorunu olmazsa önünde inanılmaz bir kareyer onu bekliyor ve Altın Top'u kazanabilir. İyi bir yolda ve onun için gerçekten mutluyum" sözleriyle oyuncusuna övgüler dizdi.

Sayfa Yükleniyor...