Corona virüs futbol kariyerini 2 yıl daha uzattı

Corona virüs nedeniyle evine kapanmak zorunda kalan Manchester City'nin Belçikalı oyuncusu Kevin De Bruyne, futbol kariyerini 2 yıl daha uzatacağını söyledi.

NTV Spor

01.04.2020 - 16:23 | Son Güncelleme: 01.04.2020 - 16:25

Corona virüs salgını, tüm dünyayı etkisi altına alırken; evine kapanmak zorunda kalan Manchester City'nin yıldızı Kevin De Bruyne, futbolsuz kalmaktan sıkıntılı.

Salgın nedeniyle liglere ara verilmeden önce kariyerinin en iyi performanslarından birini sergileyen Belçikalı oyuncu, 8 gol atarken, 16 da asist yaptı. Şubat ayında takımıyla 8. kupasını kazanan Kevin De Bruyne, Instagram'da katıldığı canlı yayında, corona virüs'ün etkileriyle ilgili konuştu.

"Eşime biraz daha uzun süre oynayacağımı söyledim" diyerek sözlerine başlayan De Bruyne, "İzolasyon sonrası, evde kalamam. Ona 2 yıl daha futbol oynayacağımı söyledim" dedi.

"Tekrar futbol oynama zamanı" ifadelerini kullanan 28 yaşındaki futbolcu, "Özledim ve çok zor. Ancak şu anda bizler ve futbol önemli değil. İnsanlar futbol seviyoru; ancak öncelikle günvende olmaya ihtiyaçları var" diye konuştu.

Ailesinin sağlık durumuyla ilgili bilgilendirme de yapan Kevin De Bruyne, "2 haftadır evdeyim. İlk başta ailem ve çocuklarım biraz hastaydı, bu yüzden biraz endişeliydim ama şimdi iyiler, şanslıyız. Ancak asla ne olacağını bilemezsiniz" sözleriyle yaşadıkları durumu anlattı. 

Sayfa Yükleniyor...