"Real Madrid'e transferim %80 bitmişti ama..."

AS Roma'nın yaşayan efsanesi Francesco Totti, Libero'ya verdiği röportajda bir dönem kendisini isteyen Real Madrid'in transfere çok yaklaştığını söyledi.

NTV Spor 19.05.2020 - 11:27

1992-2017 yılları arasında giydiği Roma forması ile efsaneleşen Francesco Totti, kendisinin Real Madrid'e transferinin son anda olmadığını söyledi.

Totti, "Real Madrid'in beni istediği dönem Roma'da iyi günler geçirmiyordum. Başkan Sensi de beni bırakmaya hazır gibiydi. Kararımı %80 oranında vermiştim. Aileme ve eşime danıştım, arkamda olduklarını söylemişlerdi. Taraftarları ve Roma'yı da o dönem fazlaca düşündüm" ifadelerini kullandı.

Real Madrid'in kendisine sunduğu tekliften de bahseden Totti, "Real Madrid'de bir Raul gerçeği vardı. Kaptandı. Semboldü. Real Madrid bana kaptanlık hariç her şeyi teklif etti. Oraya giden her oyuncu, Raul'den daha az kazanmalıydı" dedi.

25 yıl aralıksız Roma forması giyen Totti, futbolu başkent ekibinde bırakana kadar 785 maçta 307 gol attı. Totti, Roma ile 2000-2001 yılında Serie A şampiyonluğu yaşamıştı. 

Sayfa Yükleniyor...