Corona virüsle mücadele için yardım zamanı

Çin'de başlayan ve dünyayı etkisi altına alan corona virüs salgını can almaya devam ediyor. Önde gelen isimler de corona virüs ile mücadele için nakdi ve ekipman yardımları yapıyor.

NTV Spor

25.03.2020 - 12:25 | Son Güncelleme: 25.03.2020 - 12:55

Corona virüsle mücadele için yardımlar devam ediyor. Önde gelen isimler kampanyalar düzenlerken; Real Madrid'in yüklü bir bağış yaptığı açıklandı. 

Real Madrid'in bağışını Madrid Topluluğu Başkanı Isabel Diaz Ayuso, sosyal medya hesabından açıkladı ve "Real Madrid'e corona virüsü durdurma ve hayatları kurtarmak için yaptığı büyük yardım için teşekkür ediyoruz" dedi. Ancak yardımın miktarıyla ilgili bilgi verilmedi. 

GUARDIOLA, MESSI VE RONALDO'DAN 1'ER MİLYON EURO BAĞIŞ
Manchester City Menajeri Pep Guardiola ile Barcelona'nın Arjantinli yıldızı Lionel Messi ve eski Real Madrid'li Cristiano Ronaldo da salgınla mücadele için 1'er milyon Euro bağış yaptı.

Guardiola'nın bağışını Angel Soler Daniel Vakfı'na bağlı bir sağlık kuruluşuna yaptığı belirtildi. Lionel Messi'nin ise 1 milyon Euro'luk bağışı iki hastaneye böldüğü, bunların birinin Barcelona'da diğerinin de Arjantin'de olduğu kaydedildi.

İspanya'da dün itibariyle 40 bin kişi enfekte oldu, 2 bin 696 kişi de yaşamını yitirdi.

Eski Real Madrid'li Juuventus'un yıldızı Cristiano Ronaldo ise ülkesindeki hastanelere 1 milyon Euro'luk yardım yaptı. Portekizli oyuncunun Lizbon ve Porto'daki hastanelere bağışta bulunudğu kaydedildi.

Bayern Münih'li Robert Lewandowski de geçen hafta Almanya'daki corona virüsle mücadele için 1 milyon Euro bağış yapmıştı.

Sayfa Yükleniyor...