İtalya'da liglere yeni erteleme geliyor

Corona virüs salgını nedeniyle daha önce 3 Mayıs’a ertelenen İtalya’da, yeni erteleme geliyor. Konuyla ilgili açıklama spor bakanı Vincenzo Spadafora’dan geldi.

NTV Spor

29.03.2020 - 13:42 | Son Güncelleme: 29.03.2020 - 16:34

"Serie A'yı 3 mayıs'ta başlatmak gerçekçi bir plan değil” diyen İtalya Spor Bakanı Vincenzo Spadafora, "Tüm spor müsabakalarının askıya alınma süresinin uzatılmasını teklif edeceğim. Olimpiyatların ilk etapta yapılma ihtimali nedeniyle olanak sağlanan spor dallarında da önlemler alacağız” ifadelerini kullandı. 

La Republica gazetesine konuşan Spadafora, spor müsabakaları için aldıkları erteleme kararını kaldırmak için aceleci davranmayacaklarını söyledi.

Başbakan Conte'ye Nisan ayı boyunca tüm spor faaliyetlerini askıya alma teklifini sunacağını belirten Spor Bakanı, ekonomik sıkıntı yaşayan kulüplere kaynak yaratmayı düşünüyor.

''Bu krizden sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak" ifadelerini kullanan spor bakanı, “Spor sadece futbol değil, futbol da sadece Serie A değil. Serie A’ya ilişkin taleplerin ciddi bir değişim amacıyla gelmesini umuyorum. Büyük şirketler bir balonun içinde yaşıyorlar, milyonerler oyuncuların maaşlarını düşünüyorlar” diye konuştu. 

Spadafora ayrıca, İtalya'daki spor federasyonları ve amatör kulüpler için 400 milyon euro'luk yardım paketi için çalışma yaptıklarını belirtti.

Sayfa Yükleniyor...