"Bundan sonra daha iyi şeyler olacak"

Kendi sahasında Denizlispor'u 3-1 mağlup eden Kartalspor'da teknik direktör Besim Durmuş, oyuncularına teşekkür ederken bundan sonra daha iyi şeylerin olacağını söyledi.

NTV Spor 23.10.2011 - 13:52

Denizlispor'u yenerek Bank Asya 1. Lig'de üst üste 2. galibiyetini alan Kartalspor'un teknik direktörü Besim Durmuş, oyuncularına gösterdikleri mücadele nedeniyle teşekkür etti.

Besim Durmuş, 6 günde 3. maçlarına çıktıklarını hatırlatarak, "Bundan önce oynadığımız iki karşılaşma da deplasmandaydı. Konya'da berabere kaldıktan sonra Sakaryaspor galibiyeti olumlu sürecimizi devam ettirmek adına bize moral vermişti. Fakat iç sahada kazanmak istiyorduk. Denizlispor, hem kurumsal yapısıyla, hem takım kalitesiyle iyi bir ekip. Bu anlamda maçın zor geçeceğini biliyorduk. Oyuna iyi başlayamadık, erken bir gol yedik ama onun telaşını üzerimizden çabuk atmasını bildik. Sonraki süreçte istekli oyun sergileyen oyuncularımın fizik kalitesi, maçın süresi uzadıkça sahaya daha olumlu şekilde yansımaya başladı. Savunmadan çıkışlarda ayağa oynadığımız toplarla, ön tarafa olumlu paslar gidince gol pozisyonları üretmeye başladık. Kısa sürede arka arkaya iki tane gol bulunca maçın skoru da ortaya çıktı"

Oyuncularının sahada ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştıklarını ifade eden Durmuş, "Oyuncu değişikliklerini sakatlıklardan ötürü erken yaptık. Oyuncularımızın bir bölümüne kramp girdi. Bu kazanma isteği, sahada yapabileceklerinin en iyisini üst seviyede yapma arzusundan kaynaklanıyor. Gücümüz iyi, olumlu sürecimiz devam ediyor. İnşallah bundan sonrada daha iyi şeyler olacak. Kazanan oyuncu grubuma çok teşekkür ediyorum ve camiamıza hayırlı olsun diyorum" ifadelerini kullandı.

ÖZTANER: ÜST ÜSTE GALİBİYETLERLE FUTBOLCULAR MORAL BULDU
Kartalspor Kulübü Başkanı Ergun Öztaner takımlarının yavaş yavaş istedikleri seviyeye geldiğini söyledi.

Denizlispor karşısında aldıkları galibiyetin kendilerinde büyük bir sevinç yarattığını ifade eden Öztaner, "Takımımız yavaş yavaş istediğimiz seviyeye geliyor. Sezon başında bazı eksiklerimiz vardı. Hocamız bunları iyi değerlendirdi. Üst sıralara doğru çıkmaya başladık ve konumumuzu korumaya çalışıyoruz" dedi.

"İlk 6'ya girebilmek bizim için önemli" diyen Öztaner, "Üst üste aldığımız bu galibiyetlerle de sporcularımız iyi bir moral buldu. Taraftarlarımızı da memnun ettik. Kendi sahamızda 3 puan almak, büyük bir sevinç yarattı. Bu durumu korumaya çalışacağız. İnşallah iyi bir sırada ilk yarıyı  tamamlarız" diye konuştu.

Öztaner, yönetimin beraberlik içinde çalıştığını, herkesin kendi görevini yerine getirdiğini vurgulayarak, "Yönetimdeki birliktelik futbolcularımıza da yansıyor. Herhangi bir sorunumuz yok. Biz amatör bir ruhla, profesyonel bir takımı idare ediyoruz. Bu sporculara da yansıyor, bize de yansıyor. Konumumuzu muhafaza etmek istiyoruz. Bir yere gelmenin değil, yerini muhafaza etmenin daha zor olduğunun bilincindeyiz. Umarım ilerleyen dönemlerde daha iyi olacağız" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...