Kızıltan: Maçı çeviremedik

Bank Asya 1. Lig'de Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'a 1-0 mağlup olan Göztepe'nin teknik direktörü Özcan Kızıltan, ''Bugün kazanma adına gerekeni yaptığımızı söyleyemem'' dedi.

NTV Spor 22.10.2011 - 22:56

Bank Asya 1. Lig'de Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'a 1-0 mağlup olan Göztepe'nin teknik direktörü Özcan Kızıltan, ''Bugün kazanma adına gerekeni yaptığımızı söyleyemem'' dedi.

Kızıltan, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, istemedikleri ve beklemedikleri bir sonuç aldıklarını, hafta içinde futbolcularla konuşmalar yapmalarına rağmen yaşadıkları öz güven kaybını toparlayamadıklarını söyledi.

Futbolcuların da bunun farkında olduğunu kaydeden Kızıltan, ''Bugün kazanma adına gerekeni yaptığımızı söyleyemem. Rakibimiz çok fazla gelmese de 2-3 ataktan basit bir golle geriye düştük. Maçı çeviremedik ve hak ettiğimiz bir sonuç aldık. Bu böyle gitmeyecek, toparlanacağız. Camianın ve taraftarın futbolculara destek vermesi lazım, bu böyle aşılır. Biz çaba vermemize rağmen olmadı. Bu ligi bu oyuncularla oynayacağız. Hiçbir zaman mazeretlerin arkasına sığınmadık ama 6 sakat oyuncumuzun olması planlarımızı bozdu. Sıkıntılı bir kadro yapısına girdik.'' dedi.

Kızıltan, taraftarın tepkisinin hatırlatılması üzerine, ''İstifa sesleri iki haftadır duyuluyor. Göztepe taraftarı her zaman kazanmak istiyor. Bunu elde edemeyince fatura bize çıkıyor doğal olarak. Ben pes eden bir insan değilim ama bu kadar çabuk bunu hak ettiğimi düşünmüyorum. Faydalı olmadığına inandığım zaman tutmak isteseler de ben kendim kalmam. Bunu yapacak bir insanım. Tepkilere saygı duyuyorum'' karşılığını verdi.

Sakatlıkların ellerini kollarını bağladığını ifade eden Kızıltan, talihsiz bir dönemden geçtiklerini de sözlerine ekledi.
        
EROL AZGIN: GÖZTEPE'Yİ İYİ ANALİZ ETMİŞTİK
Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Erol Azgın ise müsabakanın zor geçeceğini bildiklerini, rakiplerinin son 2 müsabakadan mağlubiyetle ayrıldığını söyledi.

Rakiplerinin müsabakayı ''çıkış maçı'' olarak gördüğünü ifade eden Azgın, ''Maçın ilk yarısında rakibi durdurmak için mücadele ettik. Göztepe'yi iyi analiz etmiştik, ikinci yarıda pas yüzdemizi artırarak, müsabakayı 1-0 galip tamamlamayı başardık. Biz iyi futbol oynayarak, iyi yerlere gelmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Galibiyet camiamıza hayırlı uğurlu olsun. Göztepe'ye de başarılar diliyorum'' dedi.

Azgın, yaklaşık 1,5 yıl önce Göztepe'de 10 ay görev yaptığını, Göztepe camiasının kendisi için apayrı bir yeri bulunduğunu vurgulayarak, ''Onlarla özdeşleşmiştim. Onun için beni seviyorlardı. Müsabakadan sonra gösterdikleri iyi niyetten dolayı teşekkür ederim'' ifadelerini kullandı.

Müsabakayı 2 bin 705 kişi izlerken, hasılat da 40 bin 355 lira oldu.

Sayfa Yükleniyor...