Ali Koç: Şampiyon olacağız

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, 3-1 yenildikleri Demir Grup Sivasspor maçı sonrası takımından emin konuştu: Gerekli tedbirleri alacağız, şampiyon olacağız.

NTV Spor 15.12.2019 - 20:29

Maçı değerlendirerek sözlerine başlayan Ali Koç, "Sivasspor iyi futbol oynuyor. Bizim zayıf yanlarımızı iyi kullandılar. 7'de 7 yaptılar. Süreklilik arz eden futbol oynuyorlar: Bizde süreklilik arz eden unsur ise deplasman sıkıntılarımız. Deplasmanda bambaşka bir Fenerbahçe var. Maç 2-1'den 2-2 de olabilirdi. Sivas panikledi ama 4-1 de olabilirdi. Sorunlarımız sıkıntılarımız var. Sorunlarımızın farkındayız. Gerekli tedbirleri alacağız. Şampiyonluk yolunda yine bir darbe daha yedik. Ligin şu aşamasında bu kapatılmayacak bir fark değil. Şampiyon olacağımıza hala inanıyoruz. Oyuncularımızla konuştum. Onlarla nasıl bu noktaya geldiysek bu noktadan da beraber çıkacağız. Saçma sapan 6-7 kaybetmeseydik buradaki 3 puan kaybını normal karşılayabilirdik." dedi.  

"RADİKAL KARARLAR ALACAĞIZ"
"Puanlama açısından lig alışık olmadığımız, enteresan oluyor" diyen Koç, "Gerekli tedbirleri -bazıları radikal olabilir- alacağız. En çok üzüldüğüm konu hasar. Futbolcularımızın sakatlıkları, Sadık'a bugün çok üzüldük. Durup dururken sakatlandı. İyi durmuyor. İnşallah minimum tahribatla onu atlatırız. Görünen o ki bayağı bir süre oynayamayacak." ifadelerini kullandı.  

Hakem yönetimini de değerlendiren Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, "Ozan Tufan kırmızı kart gördü. O cezasını hafta içinde çekecek. Rodrigues'in haklı bir kırmızı kartı var. "Maçın hırsından kendimi tutamadım" dedi. Ozan takımın kaptanlarından. 4. hakemle yaşadığı diyalogları söyleyince hak veriyorum ama tasvip etmiyorum. Tekrar söylüyorum şampiiyon olacağız. Bu yolda kaybedilmiş bir şey yok. Sevinilecek tek şey bunların erken gelmesi. Alacağımız tedbirlerle bu sorunu gidereceğiz. Bugün hakem iyi performans gösterdi. Takılacaksam Ozan'a çok faul yapıldı." diye konuştu. 

Sayfa Yükleniyor...