Obi Mikel'den Abdülkadir'e 'Messi' göndermesi

Trabzonspor'un Nijeryalı yıldızı Johen Obi Mikel, Abdülkadir Ömür'ü övdü ve "Trabzonspor'a geldiğimde ve antrenmanda onu gördüğümde -Dünyaya belki bir Messi gelmeyecek ama bu çocuk Messi'ye çok benziyor-demiştim" ifadelerini kullandı.

NTV Spor

17.11.2019 - 21:46

John Obi Mikel, BeIN Sports'a verdiği röportajda Trabzonspor'a geliş sürecini anlatan John Obi Mikel, "Chelsea’de bir kariyerim vardı ve orada tamamlayacağımı düşünüyordum. Farklı sebeplerle oradan ayrıldım. Çin’de kariyerime devam ettim ve tekrar Ada'ya döndüm. Trabzonspor’a transferimde Onazi gibi arkadaşlarımla görüşmelerim oldu ve bana gelinmesi gereken en iyi yer olduğunu anlattılar. Başka teklifler de vardı. Kulübün başarılarında bir pay sahibi olmak adına burayı tercih ettim." dedi. 

Şehrin futbol tutkusuna vurgu yapan Nijeryalı, "Transferim sürecinde en önemli şeylerden biri de buydu. Bana tam olarak anlatılanları buraya gelince daha iyi anladım ve gördüm. Şehrin, taraftarın takımına, futbola aşık olduğunu bana anlatmışlardı. Onazi’yi çok iyi tanıyordum. Nwakaeme’yi de tanıyordum ama Onazi kadar değildi. Buraya geldikten sonra beni en çok gururlandıran ve mutlu eden şeylerden biri insanların takıma, futbola duydukları sevgi. Geldiğim günden beri bana inanılmaz iyi davranıyorlar. Şehrin futbola ve takıma aşkı tarif edilemez. Belki de gördüğüm en iyi taraftarlardan bir tanesi." ifadelerini kullandı. 

"ABDÜLKADİR, MESSİ'DEN BİR PARÇA İZLİYORMUŞSUNUZ HİSSİ UYANDIRIYOR"
Takımın genç isimleri Abdülkadir Ömür ve Uğurcan Çakır'ı öven 32 yaşındaki oyuncu, "İlk geldiğimde antrenmanda kendisini gördüğümde, -Dünyaya belki bir Messi gelmeyecek ama bu çocuk Messi'ye çok benziyor- demiştim. Oyun tarzı, topa dokunuşu, topla beraber ilerleyişi, gösterdiği her hareketi Messi'den bir parça izliyormuşsunuz gibi sizde bir his uyandırıyor. Kendisini ve Messi'yi çok iyi tanıyorum. Messi, Barcelona ve Arjantin Milli Takımı'nda karşı karşıya oynadığımızda hep benim pozisyonuma yakın bölgede oldğu için onu savunma görevi hep bana düşmüştü. Abdülkadir, yaptığı her harekette, her dokunuşta bende Messi'den bir parça, bir enstantene izliyormuş havası yaratıyor. Çok büyük bir yetenek. Sezona çok iyi başlamasına rağmen çok şanssız bir sakatlık geçirdi. Kısa zamanda dönmesi mümkün değil maalesef. Yaptığımız konuşmarlarda ona olan desteğimizi hissettirmeye çalışıyoruz. Kolay olmayacak belki ama çok büyük bir yetenek." diye konuştu. 

"UĞURCAN LİGİN ENİ İYİ KALECİSİ"
Kaleci Uğurcan Çakır için de ayrı bir parantez açan Johen Obi Mikel, "Uğurcan bence ligin en iyi genç oyuncusu. İnanılmaz bir kaleci, inanılmaz bir yetenek. Bazen 3 puan almamızda inanılmaz faydası oluyor. Bence Uğurcan ligin en iyi kalecisi. Onnu da es geçemezdim." ifadelerini kullandı. 

"ÜNAL KARAMAN GENÇ OYUNCULAR İÇİN ŞANS"
"Takımda çok genç oyuncu var ve çok yetenekliler" diyen John Obi Mikel, "Bu genç arkadaşlara şans verebilecek onları anlayabilecek bir hocaya ihtiyacımız var. Burada da Ünal Karaman'ın şans olduğunu düşünüyorum. Kendisi Trabzonspor'da uzun süre oynamış, şehri tanıyan bir kişi. Hem taraftarlarımızın hem kulübün hem de genç oyuncuların şanslı olduğunu düşünüyorum. Çünkü onları iyi anlayan, sisteme inanan onların, nasıl gelişeceğini bilen bir hocamız var. Takımımızda iyi bir karışım var. Tecrübeli ve genç oyuncularımız var. Sosa, Novak, Pereira gibi genç oyuncalara tavsiyelerde bulunabilecek yol gösterecek arkadaşlar var. Bu onlar için de bir şans. Kadroyu sadece genç arkadaşlardan kurarsak hepsini kaybedebilirsiniz. Sadece tecrübelilerden kurarsaz o da sıkıntı yaratabilir. Bizim yaptığımız karışımın doğru ve yerinde bir kardışım olduğunu düşünüyorum. Bu genç arkadaşlarımızın gelişimi için de önemli bir karışım diye düşünüyorum." açıklamalarını yaptı. 

Sayfa Yükleniyor...