Yıldırım'dan kongre üyelerine çağrı: "Bir defa daha şans verin"

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, pazar günü yapılacak seçim öncesi kongre üyelerine çağrıda bulundu.

NTV Spor 30.05.2018 - 21:27 | Son Güncelleme: 30.05.2018 - 22:01

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, hafta sonu gerçekleşecek seçim öncesi CNN Türk'e konuk oldu.

Aziz Yıldırım'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle;

Neden aday olduğunu açıklayan Aziz Yıldırım, "Bizde tecrübe var. Fenerbahçe Kulübü'nde vefa var. Ayrıca Kuvayı Milliye ruhunu 3 Temmuz sürecinde yaratmış bir Aziz Yıldırım var. Otobüsümüzün kurşunlanması var. 3 Temmuz'un aklanması lazım. Biz gönüllerde beraat ettik ama mahkeme kararı gerekiyor tabii. 3 Temmuz'da Kuvayı Milliye yaratmış bir Aziz Yıldırım var. Emenike'nin para sayma görüntülerinden falan bahsediyorlar. Şike sürecinde olmayan ama oldu gibi gösterilen şeyler var." dedi.

Yıldırım, "Benim kongre üyelerinden tek isteğim bir defa daha bize şans verin. Yargıtay kararı çıkar ve biz bütün mahkemeleri açarız. Benim tek isteğim bu. Ondan sonra bir daha Fenerbahçe'nin kapısının önünden geçip dahi aday olmayacağım. Bizden başkaları bu hikayeyi nihayete erdiremezler. Çünkü bunları biz yaşadık. Hapis yatan biziz. Mahkeme salonlarında olanlar biziz. Başlatacağımız mahkeme süreçlerinde her türlü baskılar, tehditler olacaktır. Kimse benim gibi durabilir mi onlar karşısında?" şeklinde konuştu.

"YALNIZ KALDIK"
Kumpas davasında yalnız kaldıklarını söyleyen başkan Yıldırım, "Silivri'ye sadece bizler gidip geliyoruz. Bu davayı ürkmeden, korkmadan sonuna kadar takip etmek gerekiyor. Hem hesap soracağız hem de içeride dışarıda sportif başarı için her türlü şeyi yapacağız. Taraftarı heyecanlandıracak futbol için tüm transferleri yapacağız. Yargıtay kararı çıkmazsa arkadaşlara bırakır giderim. 3 yılı tamamlayacağım ama, hesap sormak için her şeyi yapacağım." dedi.

"GALATASARAY MAÇINDA HAKEM HATASI OLMASAYDI..."
Yıldırım, "Basketbol ile futbolu kıyaslıyorlar. Obradovic 8 defa şampiyon oldu. 8 defa Avrupa'da şampiyon olmuş teknik direktör var mı? Türk futbolunu yeniden organize etmezsek, bizim için her şey tesadüf. 2000 yılında söylediğim söz geçerli olacaktır. Bütçeyi 200-250 milyonlara çıkarırsak, Avrupa'da başarılı olabilecek seviyeye geliriz. 2011'de gelmiştik ama 3 Temmuz'u yaptılar. Galatasaray maçında hakem hatası olmasaydı, bugün şampiyon bir takımın başkanı olarak sizinle konuşacaktım ama müsaade etmediler, engellediler." ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...