Ligler tamamlanana kadar sözleşmeler devam edecek

FIFA, sezon sonu bitecek futbolcu sözleşmelerinin ligler tamamlanana kadar geçerli sayılacağını açıkladı.

NTV Spor 07.04.2020 - 19:24 | Son Güncelleme: 07.04.2020 - 20:01

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA), futbol dünyasını büyük çapta etkileyen corona virüs salgını kapsamında alınan çeşitli kararları yayınladı.

FIFA'nın resmi internet sitesinden yayınlanan yazılı açıklamada, sezon sonunda bitecek futbolcu sözleşmelerinin ligler tamamlanana kadar geçerli sayılacağı belirtildi. Buna göre Mayıs ya da Haziran ayı sonunda sona erecek olan futbolcu sözleşmeleri, liglerin bitimine kadar devam edecek.

Liglerin akıbetiyle ilgili çeşitli görüşmeler yapılacağını da duyuran birlik, bu süreçte adil olmayan kararlar alınmaması yönünde çalışma yapılacağını duyurdu.

Corona virüs salgını kapsamında transfer dönemiyle ilgili de yeni bir karar geldi. Transfer döneminin esnek olacağını açıklayan FIFA, yeni sezon başıyla bir önceki sezon sonu arasında transfer penceresinin açık olmasına izin verecek.

Futbol oynanmayan süreç içinde ödemeler konusuyla da ilgilenen FIFA, oyuncularla kulüplerin görüşerek karar alacağını, anlaşmazlık durumunda FIFA'ya dosya gelmesi halinde belirlenen maddeler çerçevesinde karar verileceğini duyurdu.

Sayfa Yükleniyor...