Lille açıkladı! Sözleşme 5 yıllık...

Ligue 1 ekiplerinden Lille, Trabzonspor'dan transfer ettiği 22 yaşındali milli futbolcu Yusuf Yazıcı transferini açıkladı.

NTV Spor 06.08.2019 - 10:33 | Son Güncelleme: 06.08.2019 - 11:38

Lille yaptığı açıklamada; 22 yaşındaki milli oyuncu ile 2024 yılına dek 5 yıllık sözleşme imzaladıklarını belirtti. 

Lille yaptığı açıklamada; "Yusuf Yazıcı'nın Lille'e gelmesi, takımın genç yaşına rağmen en üst düzeyde sağlam bir deneyime sahip, ümit verici profilini zenginleştiriyor. Bu takviye, Christophe Galtier'in mevcut rekabette yeni bir teknik avantaj sağlamasına olanak sağlayacak. Hoşgeldin Yusuf." ifadelerini kullandı. 

Lille CEO'su Marc Ingla ilse Yusuf transferi hakkındaki görüşlerini; "Yusuf'un imzası Lille için büyük bir memnuniyettir. Bu kulüp için önemli bir hamle. Yusuf, genç; ama aynı zamanda ülkesinde çok popüler ve ünlü bir oyuncu. Yusuf, Trabzonspor'da liderdi ve Türkiye Milli Takımı'nın bir üyesi. O, kayda değer sol ayağı, mükemmel teknik özellikleri ve yaratıcılığıyla gelecek sezon takımımızı daha da zenginleştirecek. Kendisinin, Ligue 1'deki yeteneğini LOSC forması altında çabucak göstereceğinden ve ekibimize başarılı bir sezon geçirmesine yardımcı olacağından eminiz. Hoşgeldin! " şeklinde belirtti. 

Yusuf Yazıcı'nın imza töreni bugün TSİ 21.00'da gerçekleştirilecek. 

TRABZONSPOR DA AÇIKLADI

Trabzonspor da, Yusuf Yazıcı'nın Lille'e transferi için görüşmelere başlandığını KAP'a bildirdi.

Trabzonspor KAP'a yaptığı açıklamada, Lille'in Yusuf Yazıcı transferi için fesih bedeli olarak 16.5 milyon Euro ödeyeceğini belirtti. 

Lille, Yusuf Yazıcı karşlığında Trabzonspor'a 16.5 milyon Euro + 1 milyon Euro bonus + yüzde 20 sonraki satıştan pay, Edgar Miguel Le'yi verecek. 

Yusuf'un sözleşmesinde ayrıca "Türkiye'de başka bir kulübe verilemez, ilgili madde ihlal edilirse 20 milyon Euro tazminat ödenir" ibaresi de yer alacak. 

Sayfa Yükleniyor...