Lincoln Henrique: Fenerbahçe için bu kabul edilemez

Fenerbahçe'nin yeni transferlerinden Lincoln Henrique, teklif geldiği anda İstanbul'a gelmek için hiç düşünmediğini söyledi.

NTV Spor 20.06.2022 - 13:21 | Son Güncelleme: 20.06.2022 - 13:23

Fenerbahçe'de sezonun ilk transferi Lincoln Henrique, kameraların karşısına geçti. Samandıra'daki antrenman sonrası basın toplantısında soruları yanıtlayan Brezilyalı futbolcu, şampiyonluk için mücadele edeceklerini söyledi.

- Lincoln Henrique ne söyledi?

"Fenerbahçe tarihine geçmek için çok çalışacağım" diyen 23 yaşındaki oyuncu şunları söyledi;

"Gerçekten çok mutlu ve gururluyum. Bu sezon büyük başarılar elde edebilmek için çok çalışacağım. Jorge Jesus kariyerime etki edecek. Jesus, dünyanın en büyük teknik direktörlerinden biri. Fenerbahçe de Türkiye'nin en büyük kulübü. Hepimizin birlik olup çok çalışması gerekiyor hedeflerimize ulaşmak için. Ben de buna hazırım.

Fenerbahçe'den teklif geldiğini duyduğumda gerçekten çok heyecanlandım ve mutlu oldum. Menajerime de bunu söyledim; Fenerbahçe gibi bir takımda oynamak, Jorge Jesus gibi bir teknik direktörle çalışmak istiyorum. Bu meydan okumaya hazır hissettim kendimi. Hocamızl gereken konuşmaları yaptık. Ben her zaman bana hangi pozisyonda ihtiyaç duyulursa elimden gelenin en iyisini yapacağım.

Her zaman idol olarak Ronaldinho'yu gördüm. Onu örnek aldım. Beni tarz olarak etkileyen oyuncu Ronaldinho'ydu. Fenerbahçe'nin hedefi kupalar kazanmaktır. Fenerbahçe'nin bu kadar uzun süre kupa kazanamaması kabul edilebilir değil.

5 sene önce Türkiye'de oynadım. O zamandan bu yana çok değiştimi söyleyebilirim. Futbol anlamında çok daha geliştim. Bizim hedeflerimiz kupa kazanmak. Fenerbahçe'nin hedefi her zaman kupalar kazanmaktır. Fenerbahçe'nin bu kadar uzun yıllar kupa kazanamaması kabul edilebilir bir şey değil. İlk hedefimiz Şampiyonlar Ligi'nde ön elemeleri geçip gruplara kalabilmek olacak."

Forvet arkasında görev yapan Lincoln, geride kalan 3 sezonu Portekiz ligi ekiplerinden Santa Clara'da forma giymişti. Artık hedefleri daha büyük. 

"Lincoln olarak çağrılırım. Aileme, çocuklarıma bağlıyım. Gollerimde de küçük çocuğumun adının baş harfi olan 'E'yi yaparım. Fenerbahçe'de her zaman çok büyük oyuncular olmuştur. Bu kulübün tarihine geçmek için çok çalışmanız gerekir. Ben de çok çalışacağım. Yapmak gereken çok şey var. Ancak, tarihe geçmek istiyorsam Fenerbahçe'de kupalar kazanmam gerekiyor."

Lincoln forma numarasının henüz belli olmadığını sözlerine ekledi. 23 yaşındaki futbolcu 4 yıl boyunca Fenerbahçe forması giyecek.  

Sayfa Yükleniyor...