Lionel Messi'den emeklilik sinyali

Kariyerini Paris Saint Germain'de sürdüren Lionel Messi, 2022 Dünya Kupası sonrasında milli takımdaki durumunu değerlendireceğini söyledi.

NTV Spor 27.03.2022 - 16:55

2022 Dünya Kupası Güney Amerika Elemeleri'nde son maçına çarşamba günü çıkacak  Arjantin'de Lionel Messi açıklamalarda bulundu.

Kariyerine Paris Saint Germain'de devam Messi, 2022 Dünya Kupası'ndan sonra milli takım kariyerini değerlendireceğini belirterek, "Dünya Kupası'ndan sonra neler olacağını bilmiyorum. Turnuvadan sonra ne yapacağamı düşünüyorum. Katar'dan sonra birçok şeyi düşünmek zorundayım.

Copa America'da şampiyonluğa ulaşmadan önce de burada çok fazla mutlu zamanlarım oldu. Milli takıma her geldiğimde mutluydum ve bana yaşattığı her şey için minnettarım." ifadelerini kullandı.

▶ FUTBOL HABERLERİ

Tek grup üzerinden oynanan Güney Amerika elemelerinde son maçlar, 30 Mart Çarşamba günü sabaha karşı oynanacak. Grupta sırasıyla ilk dörtte bulunan Brezilya, Arjantin, Ekvador ve Uruguay, 2022 Dünya Kupası'na katılmaya hak kazandı. Arjantin ve Brezilya'nın çarşamba günü oynanacak maçlar haricinde bir eksik maçı bulunuyor.

İki takım arasında geçtiğimiz yıl 5 Eylül'de oynanan maç, saha olayları nedeniyle ertelenmiş ve maçla ilgili kararın daha sonra verileceği ifade edilmişti. Gruptaki son maçlarda lider Brezilya, Bolivya ile deplasmanda karşılaşacak. İkinci sıradaki Arjantin ise Ekvador'a konuk olacak.

Sayfa Yükleniyor...