Lionel Messi'nin hayal kırıklığı

Barcelona, Lionel Messi'nin takımdan ayrıldığını açıklarken İspanyol basını Arjantinli yıldızın hayal kırıklığını yazdı.

NTV Spor 06.08.2021 - 01:24

Futbol tarihinde bir devir sona erdi. Barcelona'da Lionel Messi defteri kapandı.

Katalan kulübü, mevcut finansal şartlar nedeniyle Lionel Messi ile yeni sözleşme imzalanamadığını açıkladı ve yollar ayrıldı. Ancak Messi bu kararın hayal kırıklığını yaşıyor.

Antrenmanlara başlamayı umarken ayrılık kararı geldi

Diario Sport, Lionel Messi'nin bu karardan ötürü çok üzgün olduğunu vurguladı.

Habere göre Lionel Messi ve babası Jorge Messi, Başkan Laporta ile görüştükten sonra imzaların atılmasına kesin gözüyle bakıyordu. Yıldız futbolcu bir an önce işin resmiyete dökülmesini beklerken kısa süre içinde takım arkadaşlarıyla buluşmanın hesaplarını yapıyordu.

Ancak Barcelona, Messi'nin sözleşmesi için maaş limiti sorununu çözemedi. Messi cephesi bu sorunun çözüme kavuşması için Katalan ekibine süre verdi. Messi ve ailesi bu süreçte iyimserdi ancak Laporta bir süre bekledikten sonra bunu aşmanın bir yolunun olmadığını Messi tarafına iletti. Böylece Messi'nin başka kulüplerle görüşmesine yol açıldı.

Messi hiçbir kulüple resmi görüşme yapmadı

İddiaya göre Messi, Barcelona'da kalacağından emindi ve bu nedenle şu ana kadar diğer taliplere kapıları kapattı. Arjantinli yıldızın ailesine yakın kaynaklar, oyuncunun bugüne kadar başka hiçbir kulüple görüşmediğini bildirdi.

Ancak yaşanan ayrılık kararının ardından Messi'nin talipleriyle masaya oturması bekleniyor.

Sayfa Yükleniyor...