Liverpool'dan çalışanlara ücretli izin (!)

İngiltere Premier League lideri Liverpool, corona virüs salgını nedeniyle çalışanlarını izne çıkardı. Kırmızılar, izinli olanların maaşlarını alacaklarını açıkladı.

NTV Spor

04.04.2020 - 21:23 | Son Güncelleme: 04.04.2020 - 21:38

Corona virüs salgını nedeniyle İngiltere de diğer ligler gibi tatil edilirken; bazı takımlar çalışanlarını izne çıkardı. Bazı çalışanların ücretli bazılarının ise ücretsiz izin yapmasına karar veren Bournemouth ve Newcastle United gibi takımlara Liverpool da eklendi. Kırmızılar, internet sitesinden yaptığı açıklamayla bazı çalışanların izne gönderildiğini duyurdu.

Oyuncular ve teknik heyetteki isimlerle maaşlarda indirime gidilmesi konusunda görüşmelerin sürdüğünü açıklayan Liverpool, izne gidenler için, "Çalışanlar herhangi bir finansal dezavantaj yaşamamaları için maaşlarını almaya devam edecekler" denildi. 

Ancak Liverpool'un izne ayrılan çalışanların maaşlarının kamu kaynaklarından alabilecekleri açıklaması tepkilere yol açtı.

Şubat ayında 2018-19 sezonları için 51 milyon vergi öncesi kar açıklayan kulubün eski oyuncuları Jamie Carragher ve Stan Collymore, son Avrupa şampiyonunun bu kararını eleştirdi.

Carragher sosyal medya paylaşımında "Menajer Jurgen Klopp salgının başlamasından itibaren iyi niyetini gösterdi. A takım oyuncuları da maaşların kesilerek buna katıldılar. Tüm bu iyi niyet ve saygı kaybetti, zavallı Liverpool" ifadelerini kullandı. 

Colloymore ise "Liverpool'un çalışanları izne çıkarmasından dolayı tiksinmeyecek herhangi bir taraftar olacağını zannetmiyorum" mesajını yazdı. 

Sayfa Yükleniyor...