Hollanda Milli Takım Teknik Direktörü Louis van Gaal'in sözlerine eleştiri

Katar'ın Dünya Kupası yetkilisi Hassan Al Thawadi, Louis van Gaal'in 2022 Dünya Kupası'nın Katar'da olmasını eleştirmesi üzerine Hollandalı teknik adama cevap vermenin bile gereksiz olacağını söyledi.

NTV Spor 25.03.2022 - 12:09

2022 Dünya Kupası'na gitmeyi garantileyen Hollanda'da teknik direktör Louis van Gaal, turnuvanın Katar'da olmasının sebebini FIFA'nın ticari çıkarları olduğunu düşündüğü için tepki gösterdi.

Katar Dünya Kupası yetkilisi Hassan Al Thawadi, Hollanda Milli Takım teknik direktörünün sözlerini eleştirdi ve turnuvanın Katar'da düzenlenmesinin gülünç olmadığını söyledi.

Al Thawadi, Katar'ın Dünya Kupası'na ev sahipliği yapmasının diğer ülkeler kadar hakkı olduğunu düşünüyor.

Teslim ve Miras Yüksek Komitesi Genel Sekreteri Al Thawadi, beIN Sports’a verdiği demeçte, "Öncelikle şunu söylemeliyim ki futbolun ne kadar güçlü olabileceğini anlayan yılların tecrübesine sahip birisi için böyle bir açıklama bile yapmamız çok saçma. Muhtemelen futbolun, Katar ve Arap dünyası için ne anlama geldiğini anlamak için fazla çaba göstermedi. En son düzenlenen Arap Kupası'nın buradaki insanlara ne anlam ifade ettiğini görmesi için biraz zaman ayırmalı. O zaman belki Arap dünyasındaki tutkuyu görebilir ve daha sonra futbolun bizim için ne anlama geldiğini daha iyi anlar. Dünya Kupası'na bir Arap ulusunun ev sahipliği yapması gülünç bir fikir değil." ifadelerini kullandı.

Louis van Gaal ne söyledi?

Louis van Gaal, 2022 Dünya Kupası'na Katar'ın ev sahipliği yapma kararını 'saçmalık' olarak yorumladı.

Hollandalı teknik direktör gazetecilere verdiği röportajda, "Daha önceki basın toplantılarında da söylemiştim. Bence Dünya Kupası'nın orada olması saçma bir karar. FIFA'nın futbolu geliştirmek istediğini söylediği bir ülkede oynuyoruz. Bu saçmalık ama önemli değil. Bu karar parayla ve ticari çıkarla ilgili çünkü FIFA'da bu önemli. Benim bu uzmanlığımla neden FIFA veya UEFA'da herhangi bir komitede yer almadığımı düşünüyorsunuz? Çünkü bu tür organizasyonlara her zaman karşı çıktım. Bunu Katar'da da söyleyebilirim ama bu, dünyanın sorundan kurtulmasına yardımcı olmaz." şeklinde konuşmuştu.

Sayfa Yükleniyor...