Löw'e tepki: Rahatsız etti!

Almanya Milli Takım Teknik Direktörü Joachim Löw, Thomas Müller, Jerome Boateng ve Mats Hummels'e artık yer vermeyeceğini açıkladı. Bayern Münih'ten bir gün ertelemeli olsa da tepki geldi.

NTV Spor 06.03.2019 - 16:43

Joachim Löw, Almanya Milli Takımı'yla başarılara imza atan Thomas Müller, Jerome Boateng ve Mats Hummels'i gelecekte takımda düşünmediğini açıkladı. Löw'ün bu açıklamalarına Bayern Münih gecikmeli de olsa tepki gösterdi. Yönetim Kurulu Başkanı Karl-Heinz Rummenigge ve Sportif Direktör Hasan Salihamidzic imzalı bildiride, açıklamanın önemli maçlar önce gelmesi eleştirildi.

Thomas Müller'in 100, Mats Hummels'in 70 ve Jerome Boateng'in 76 olmak üzere toplam 246 milli maça çıktığı vurgulanırken, "Joachim Löw, oyuncularımızı bir daha düşünmediğini açıkladı. Milli Takım'dan sorumlu teknik direktörün sportif kararı üzerine yorum yapmayız. Ancak açıklamanın zamanlaması ve şartlarının sorgulanması gerektiğine inanıyoruz. En son ki milli maç 19 Kasım 2018'de oynandı. Aradan 3 ay geçmesine karşın, Şampiyonlar Ligi son 16 rövanş maçı ve lig şampiyonluğunu ilgilendiren Wolfsburg maçından bir kaç gün açıklanması bizi rahatsız etti. Joachim Löw'ün Oliver Bierhoff'la (Milli Takımlar ve Akademi direktörü) birlikte haber vermeden tesislere gelip bunu söylemesi bizim için sürpriz oldu." denildi.

Açıklamanın son paragrafında ise üç oyuncunun milli takımda oynama sayısına vurgu yapıldı ve "Üçü de Milli Takım'ın son 10 yılında büyük başarılar kazandı. 2014 Dünya Kupası'nın kazanılması ise bunların zirvesinde yer aldı. Bayern Münih; Thomas, Mats ve Jerome'un ulusal takım ve Alman futboluna verdiği katkıya büyük saygı duymaktadır" ifadeleri kullanıldı.

Sayfa Yükleniyor...