Lukas Podolski: Ben gerçek bir aslanım

Galatasaray'ın eski futbolcularından Lukas Podolski, sarı-kırmızılı takımın müzesini ziyaret etti. Podolski, Galatasay'ı özlediğini belirterek, "Harika hissediyorum. Burada olmayı özlemişim çünkü bu stadyumda bu özel taraftarla inanılmaz anılarım bulunuyor" dedi.

NTV Spor 27.05.2022 - 17:45

Kariyerine Polonya Ligi takımlarından Gornik Zabrze'de devam eden Lukas Podolski, Galatasaray TV'ye konuk oldu.

Arsenal'den 2015 yılında Galatasaray'a transfer olan ve iki sezon boyunca sarı-kırmızılı takımın formasını giyen Podolski, Türkiye'yi özlediğini belirterek, "Harika hissediyorum. Burada olmayı özlemişim çünkü bu stadyumda bu özel taraftarla inanılmaz anılarım bulunuyor. İstanbul'u ve Türkiye'yi çok sevdiğimi herkes biliyor.

Benim kulübüm Galatasaray, aynı zamanda ben de gerçek bir aslanım. Geri döndüğüm için mutluyum ancak sezon başlayınca da herhangi bir karşılaşmayı izlemeyi istiyorum. Buradaki atmosferi hissetmeyi arzuluyorum." dedi.

▶ GALATASARAY HABERLERİ

Galatasaray'ın bu sezonki performansını da değerlendiren 36 yaşındaki oyuncu, "Geçtiğimiz sezon Galatasaray armasının standartlarında geçmedi ancak bu bir spor ve bazen ait olduğun yerde olamayabilirsin. Umarım önümüzdeki yıl daha iyi bir noktada oluruz ama söylediğim gibi futbolda inişler ve çıkışlar olabiliyor. Galatasaray'ın büyük bir tarihi, kültürü, gücü ve taraftarı var gelecek sene daha iyi olacaktır.” açıklamasında bulundu.

Lukas Podolski ayrıca, "Taraftarlar kulüp için çok önemli. Onlar olmazsa güzel oyun ve atmosfer olmaz. Benim işin önemli olan taraftarla olan iyi bağdır. Ne kadar iyi bir bağ kurulursa kulüp de o düzeyde başarılı olabilir.

Dediğim gibi bir maçı kale arkasındaki taraftarlarla izleyip atmosferi hissetmek istiyorum. Galatasaray ve Türkiye’de futbol oynadığım için çok mutluyum. Yaşadığım tüm anılar kalbimde." ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...