Şenol Güneş: Maaşımla ilgili yalan haberler yapılıyor

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş, Avrupa Uluslar C Ligi'ne düşmeyle ilgili konuştu, "Tüm sorumluluk benim" dedi. Güneş, karalamak için maaşıyla ilgili yapan haberler yapıldığını savundu.

NTV Spor 23.11.2020 - 13:07 | Son Güncelleme: 23.11.2020 - 13:51

Şenol Güneş, gazetecilerle yaptığı zoom toplantısında Milli Takımın Avrupa Uluslar C Ligi'ne düşmesinde tüm sorumluluğun kendisinde olduğnu söyledi.

 "Yeni bir dönem yaşıyoruz" diyen A Milli Futbol Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, "Oyuncusu, teknik adamı herkes için yeni bir dönem. Bazı maçlarda koşullara uymak zorunda kaldık. Eylül, Ekim ve Kasım aylarında oynanan futbol, düşündüğümüzün altında oldu. Çünkü daha iyisini yapabiliriz. Küme düştük. Almanya 6 tane yedi diye yok mu oldu yani? Biz Almanya değiliz tabii ama biz sürdürülebilir bir kadro oluşturmaya çalışıyoruz" ifadelerini kullandı. 

Maaşıyla ilgili basında çıkan haberlere değinen Şenol Güneş, "Takımın başarısızlığı benim suçum, benim sorumluluğum. Maaşımla ilgili yalan haberler yapılıyor. Amaç tozu dumana katarak karalamak" diye konuştu.

Kadrodaki ana iskeletin belli olduğunu kaydeden A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş, "Ama zorlayan oyuncular var. O yüzden bazı oyuncular dışarıda kalabilir. Şimdi yapmamaız gereken Uluslar Ligi’nin kötü intibalarını silip oyuncuları yeniden motive etmek. Macaristan’ın bize karşı daha çok motive olmasını anlıyorum ama biz de böyle rakiplere iyi motive olmalıyız. Biz başarısız bir dönem geçirecektik onu da burada geçirdik" açıklamalarını yaptı.

"Biz şu anda başarıdan sonraki başarısızlık zehirlenmesini yaşıyoruz" diyen Güneş, "Ben bu başarısızlığın acısını yaşıyorum ama sanki milli takım tarihinin en kötü dönemini geçiriyormuş gibi bir hava yaratıldı. Uluslar Ligi’nde maçları kazansaydık FIFA sıralamasında daha iyi yerde olacaktık. Kendimizi 2. torbaya attık bu güzel. Son maçlarda çok top kayıpları yaptık. Çıkışta çok kolay kaybettik" sözleriyle durumla ilgili düşüncelerini dile getirdi. 

Sayfa Yükleniyor...