Maçın yıldızı Arda Güler golünü anlattı: "Hayalini kuruyordum"

Türkiye'nin EURO 2024 serüveni enfes başladı. A Milli Futbol Takımı, Gürcistan'ı 3-1 mağlup ederek 3 puanı kaptı. Maçın ardından Arda Güler; "Buradaki insanlara mutluluk yaşatmak istiyordum. Bana inanılmaz sevgi var, ben de bunu karşılığını vermek için çok çalışıyorum. Çok çalışıp böyle goller atabilirim umarım. İdmandan sonra bu şutları çok çalışıyorum. " sözlerini sarfetti.

Haber Merkezi - NTV Spor 18.06.2024 - 21:15
Son Güncelleme: 18.06.2024 - 22:31
Maçın yıldızı Arda Güler golünü anlattı: "Hayalini kuruyordum"

A Milli Takımı, 'ün ilk maçında ile karşı karşıya geldi. Nefesleri kesen maçı Türkiye, , ve Kerem Aktürkoğlu'nun golleriyle 3-1 kazanarak turnuvaya harika bir giriş yaptı.

Maçın ardından Milli Takım oyuncuları Mert Müldür, Arda Güler galibiyeti değerlendirdi. 

Mert Müldür maçın ardından; "Bu takım bunu fazlasıyla haketti. Önümüzde iki maç var. İki maçta da en güzel şekilde oynayıp gruptan çıkmak istiyoruz. Gol anında orada vurmaktan başka imkan kalmadı. Vurmam gerekiyordu. Taraftarlarımıza teşekkür ediyorum." dedi. 

ARDA GÜLER: "İDMANDAN SONRA BU ŞUTLARI ÇALIŞIYORUM"

Arda Güler ise; "İnanılmaz hisler içindeyim. Sürekli bu golün hayalini kuruyordum. Buradaki insanlara mutluluk yaşatmak istiyordum. Bana inanılmaz sevgi var, ben de bunu karşılığını vermek için çok çalışıyorum. Çok çalışıp böyle goller atabilirim umarım. İdmandan sonra bu şutları çok çalışıyorum. Ancelotti hocam da bana mesaj attı. Desteğini gösterdi. İnanılmaz bir atmosfer vardı. Umarım böyle devam eder." sözlerini sarfetti. 

"PORTEKİZ'İ HİÇ YENEMEMİŞİZ; UMARIM BU DA İLK OLUR"

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Arda Güler; "Kişisel başarılarla ilgilenmiyorum. Ancelotti hocamızın mesaj attığını gördüm, Real Madrid'den birkaç oyuncunun da mesaj attığını gördüm. Şimdi tam cevap veremedim, duş alıp buraya gelmem gerekiyordu. Hocamız maçtan önce bana mesaj atmıştı. Beni çok iyi motive ediyor. Bazı takım arkadaşlarım da tebrik etti. İyi ki varlar. Gürcistan'ın ilk turnuvasıydı, onlara saygı duymamız gerekiyor. Tarihimizde Portekiz'e karşı resmi maçlarda hiç yenememişiz, umarım bu da bir ilk olur." dedi. 

KEREM AKTÜRKOĞLU: "ARDA GÜLER TOPU AYAĞINA ALINCA GOL DEDİK"

Kerem Aktürkoğlu da maç sonrası yaptığı açıklamada, "Galibiyetle başlamayı hayal ettik. Çok güzel bir atmosfer olacağını hayal ettik. 3-4 haftadır bunun hayalini kurarak hazırlanıyoruz. Çok güzel bir galibiyetle başladık. Daha işimiz bitmedi, daha güzel şeyler bizi bekliyor. Takım arkadaşlarımın, taraftarların emeğine, yüreğine sağlık.

Bu galibiyetin anlam taşıması için ayağımızın yere sağlam basması lazım. Daha bir şey bitmedi, her şey yeni başlıyor." dedi.

Arda Güler'in golüyle ilgili de konuşan Aktürkoğlu, "Arda Güler topu ayağına alınca biz gol dedik zaten." ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...