Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Zidane'ı PSG'de istiyor

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Zinedine Zidane'ı Paris Saint-Germain ve ülkeyi tanıtmasını istiyor.

NTV Spor 09.06.2022 - 13:15

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Real Madrid'in eski teknik direktörü Zinedine Zidane'ın Ligue 1'de görev yapmasını istiyor.

Macron'un bu isteği, Mauricio Pochettino'nun Paris Saint-Germain'den ayrılacağı yönündeki haberlerin arttığı günlerde geldi.

- Ne söylendi?

Macron RMC Sport'a verdiği demeçte, "Hayır, Zidane ile konuşmadım ancak bir oyuncu ve antrenör olarak ona büyük hayranlığım var. Real Madrid ile üç Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu kazandı ki bu kulüplerimiz için istediğimiz bir şey. Fransa'yı tanıtmak için geri dönmesini istiyorum. Umarım, Fransa ligi ve Fransa üzerindeki etkisi açısından Zidane geri döner ve büyük bir Fransız kulübüne koçluk yapar. Bu harika olur.

Fransa'nın spor ve futbol için harika bir ulus olduğunu, bu sporu seven harika insanlar olduğunu söylemek isterim. Yetiştirdiğimiz, uluslararası düzeyde parlayan en iyi oyuncuların gelebilmesi bizim için önemli." ifadelerini kullandı.

Bu açıklamaların gölgesinde Fransız medyası, PSG için başka bir ismi gündemde tutuyor. Geçtiğimiz yıl Lille ile Ligue 1 şampiyonluğu yaşayan Nice Teknik Direktörü Christophe Galtier potansiyel aday gösteriliyor.

- Mbappe itirafı

Öte yandan Macron, Real Madrid kıskacındaki Kylian Mbappe ile de görüştüğünü söyledi; "Mbappe ile kalmasını tavsiye etmek için konuştum. Benim görevim ülkeyi savunmak."

aylar süren transfer hikayesinde Paris Saint-Germain, yıldız futbolcu ile 3 yıllık yeni sözleşme imzaladı.

Sayfa Yükleniyor...