"Maçtaki en iyi oyuncumuz Uğurcan Çakır'dı"

TRT Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Cebelitarık-Türkiye maçını yorumlarken, "Maçtaki en iyi oyuncumuz Uğurcan Çakır'dı" dedi.

NTV Spor 05.09.2021 - 00:07

Karşılaşmayı yorumlayan Rıdvan Dilmen, "Çok gereksiz, çöpe atılmış bir 48 dakika yaşadık. İkinci yarının başında gol de yiyebilirdik. Uğurcan bugün ve dün oynanan maçlar arasında en önemli kurtarışı yaptı. Bugün Cebelitarık'a karşı en iyi oyuncumuz kaleci Uğurcan Çakır'dı. 40 tane top mu geldi? Hayır. Ama üçte üç net olmak üzere kurtarış yaptı. Uğurcan Çakır'ın kurtarışı çok iyiydi. Ters el, parmak ucu. Bakın burada skor 0-0 daha. Devamında kalkıyor hemen ahtapot gibi. Hem 0-0, hem 1-0, hem 2-0'dayken önemli kurtarışlar yaptı. Mental olarak sorun yaşayabilirdik. Top rakip kalede oynanıyor. Soğuk olabilir. Konsantrasyonu etkileyebilir. Kornerde çabuk döndü. Onun dışında ikinci yarının başında önemli bir kurtarışı var. Böyle maçlarda önemlidir" dedi.

Uğurcan Çakır'ın kurtarışı çok iyiydi. Ters el, parmak ucu. Bakın burada skor 0-0 daha. Devamında kalkıyor hemen ahtapot gibi. Hem 0-0, hem 1-0, hem 2-0'dayken önemli kurtarışlar yaptı. Mental olarak sorun yaşayabilirdik.

"Bu iki takım üç gün oynasa, bizi onlar yenemezler" diyen Dilmen, "Gol kaçırdılar ama yenemezler. Favoriydik, kazandık; ama geç kazandık. İnşallah Hollanda'da kendimize geliriz. Bu maçtaki ve Karadağ maçındaki oyun yetmez. Hollanda'dan bir puan şahene olur" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...