Malaga, Galatasaray'a 500 bin euro ödeyecek!

Malaga Başkanı Jose Maria Munoz, Nordin Amrabat transferindeki anlaşmanın tamamıyla yerine getirilmediği gerekçesiyle Galatasaray'a 500 bin euro daha ödeme yapmaları gerektiğini açıkladı. Munoz, AS'ta yer alan habere göre açıklamasını CAS'ın verdiği karara dayandırdı.

NTV Spor 25.02.2021 - 19:34

Malaga Başkanı Jose Maria Munoz, "Malaga'nın Galatasaray ile bir maç yapması gerekiyordu ve bu maç yapılmamış. Yaklaşık 15 kere talep olmuş ancak gerçekleşmemiş." ifadelerini kullandı.

Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklama

“Eski profesyonel futbolcumuz Nordin Amrabat’ın Ağustos 2014 tarihinde Malaga CF kulübüne transferi kapsamında Kulübümüz ile Nasr Bin Abdullah & Sons şirketi arasında yapılmış olan anlaşma ile Nasr Bin Abdullah & Sons şirketi tarafından düzenlenecek olan maç organizasyonu karşılığında Kulübümüze 500.000 EUR ödeneceği taahhüt edilmiştir.

Sözleşmede düzenlenen taahhütlerin yerine getirilmediğinin görülmesi üzerine Kulübümüz tarafından Malaga CF kulübü ve Nasr Bin Abdullah & Sons şirketine karşı Spor Tahkim Mahkemesi (Court of Arbitration for Sport) nezdinde alacak davası açılmıştır.

Spor Tahkim Mahkemesine 3.10.2019 tarihinde yapılan başvuru sonucu dosya 23.2.2021 tarihinde Kulübümüz lehine sonuçlanmış olup, Malaga CF kulübü ve Nasr Bin Abdullah & Sons şirketinin 500.000 EUR tutarındaki ücret ile 10 Ekim 2014 tarihinden ödeme gününe kadar işleyecek olan %5 oranındaki faiz tutarından müteselsilen ve müştereken sorumlu olduğuna dair hüküm kurulmuştur.”

Sayfa Yükleniyor...