Manchester City 150 istedi, Bayern Münih 40 veriyor...

Bayern Münih, uzun süredir istediği Leroy Sane için 40-60 milyon euro aralığında bonservis ödemeye sıcak bakıyor. Manchester City yıldız futbolcu için geçen yaz 150 milyon euro talep ediyordu.

NTV Spor 27.06.2020 - 13:39 | Son Güncelleme: 27.06.2020 - 17:39

Manchester City'nin Alman yıldızı Leroy Sane'nin geleceği belirsizliğini koruyor. Manchester City ile yeni sözleşme imzalamayan genç futbolcu, uzun süredir peşinde olan Bayern Münih'e gitmek istiyor.

Leroy Sane için 2019 yazında Manchester City ile görüşen Bayern Münih transferden sonuç alamamıştı. O dönem Manchester City'nin futbolcu için 150 milyon euro istediği konuşuluyordu.

Sport1'de yer alan habere göre, Leroy Sane konusunda ilgisini kaybetmeyen Bayern Münih, Manchester City'nin kapısını çalmayı planlıyor. Ancak corona virüs salgınının ekonomiye etkisinin ardından Alman devi, 24 yaşındaki futbolcu için en fazla 40-60 milyon euro arasında bir ücret ödemeye sıcak bakıyor. Ancak İngiliz basınındaki iddialara göre Manchester City böyle bir teklifi kabul etmeyi düşünmüyor.

2021 yazında serbest kalıyor

Manchester City futbolcunun takımda kalmasını isterken Almanya'ya dönmek isteyen Sane ise yeni kontrat önerisine olumlu bakmıyor. Pep Guardiola daha önce verdiği bir demeçte Sane'nin başka bir takımda oynamak istediğini ve anlaşma olması halinde takımdan ayrılabileceğini açıklamıştı.

Öte yandan Leroy Sane'nin bu yaz Manchester City'de kalması halinde sözleşmesinin son yılına girecek olan Alman yıldızın gelecek yaz bedelsiz olarak takımdan ayrılacağı konuşuluyor.

Bu sezon başında ağır bir sakatlık geçiren Leroy Sane uzun süre sahalardan uzak kalırken 5-0 kazanılan Burnley maçıyla futbola geri dönmüş ve yaklaşık 10 ay sonra forma giymişti.

Sayfa Yükleniyor...