Mane'nin hayat felsefesi iyilik yapmak

Liverpool'un Senegalli golcüsü Sadio Mane, geçmişini unutmadı ve lüks yaşamın kendisini mutlu etmediğini söyledi. "Neden 10 Ferrari isteyeyim ki?" diyen Mane, "Bu bana veya dünyaya nasıl yardım edecek?" diye sorarak hayat felsefesinin başkasına iyilik yapma üzerine kurulu olduğunu söyledi.

NTV Spor 17.10.2019 - 13:24 | Son Güncelleme: 17.10.2019 - 13:32

Muhammed Salah ve Roberto Firmino kadar manşetleri fazla süslemese de Sadio Mane, sergilediği performansla Liverpool'un son yıllardaki başarısının en büyük mimarlarından biri. Bu sezon Liverpool formasıyla çıktığı 11 maçta 8 gol atan 2 de asist yapan Mane, takımının ligdeki kayıpsız gidişinde de önemli katkı yaptı. Mane saha içindeki agresif görüntüsüne karşın, futbol dünyasının en alçak gönüllü isimlerinden birisi. Bunu da Gana sitesi nsemwoha.com'a verdiği röportajda bir kez daha gösterdi.

Futbolcuların lüks yaşantısıyla gündeme gelmesinin kendisini ilgilendirmediğini kaydeden Senegalli golcü, mutlu olmak için arabalara veya pahalı eşyalara ihtiyacı olmadığını söyledi. "Neden 10 Ferrari, 20 elmas saat veya 2 uçak isteyeyim ki?" diye soran Mane, "Bunlar bana veya dünyaya ne kazandıracak? Çocukluğumda açtım, tarlada çalıştım; zor zamanlar geçirdim. Çıplak ayakla top oynadım. Eğitim alamadım" dedi.

Lüks yaşam yerine yardımlarda bulunduğunu kaydeden Mane, "Okullar ve bir stadyum yaptırdım. Çok fakir insanlara kıyafet, ayakkabı ve yiyecek tedarik ettik. Senegal'in çok fakir bir bölgesindeki ailelere her ay 70'er Euro veriyorum. Lüks arabalara, lüks eve, seyahatlere veya uçaklara ihtiyacım yok. Bunların yerine insanlara hayatın bana verdiği şeylerden bir kısmını ulaştırmaya çalışmayı tercih ederim" diye konuştu.

Mane doğduğu Senegal'in Bambali şehrinde bir okul yapılması için mali kaynak yaratmış; yaz başında inşaat başlamıştı.

Sayfa Yükleniyor...