Maradona 2 gün sonra geri döndü

Arjantin Ligi ekiplerinden Gimnasia La Plata'dan istifa eden Diego Maradona, 2 gün sonra kararını değiştirdi ve takıma geri döndü. Futbol efsanesi, taraftara verdikleri destek için de teşekkür etti.

NTV Spor

22.11.2019 - 18:39 | Son Güncelleme: 22.11.2019 - 18:41

Diego Maradona, Gimnasia La Plata teknik direktörlüğünden kötü sonuçların ardından 3 ay dolmadan istifa ederken; 2 gün sonra geri adım attı. Futbol efsanesi, görevine devam edeceğini açıkladı.

Instagram hesabından Gimnasia'da kaldığını açıklayan Maradona, "Taraftarlara ve oyunculara teşekkür ediyorum; çünkü kulüpte birlik sağlandı. Umarım bana verdikleri sözlerin hepsini yerine getirirler. 50 derece sıcaklıktaki destek gösterileri, mesajlarınız ve desteğiniz için teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı. 

Ünlü futbol efasenesinin avukatı Matias Morla da düzenlediği basın toplantısında, başkanın yapılacak seçimde adaylığını koymayacak olmasına karşın, diğer adayların fikir ayrılıklarının kendisini etkilemeyeceği yönünde Maradona'yı ikna ettiğini söyledi.

 

Maradona, Gabriel Pellegrino’nun kulüp başkanı olarak kalması şartıyla Eylül ayında Gimnasia'da teknik direktörlük görevini kabul etti. Ancak Pellegrino, yeniden aday olmayacağını açıkladıktan sonra ve kötü sonuçlar üzerine Maradona, 2 gün önce istifasını verdi.

Bu kararın ardından binlerce Maradona destekçisi, kulüp genel merkezinin önünde toplanarak, efsane futbolcunun görevinin başına dönmesi yönünde gösteriler düzenledi.

Kulübü küme düşme hattında alan Maradona, takımın başında çıktığı 8 maçta 3 galibiyet aldı, 5 maçta ise yenilgiye engel olamadı.

Sayfa Yükleniyor...