Maradona'dan "uyuşturucu" iddialarına yalanlama

Teknik direktörlük konusunda anlaşmaya vardığı Dorados'ta ilk kez basının karşısına çıkan Arjantinli futbol adamı, uyuşturucu sorunundan kariyer hedeflerine birçok konuda önemli açıklamalar yaptı.

NTV Spor 11.09.2018 - 10:22 | Son Güncelleme: 11.09.2018 - 11:47

Futbol kari̇yeri̇ni̇n aksi̇ne tekni̇k di̇rektörlükte beklenti̇leri̇ karşılayamayan efsanevi̇ Arjanti̇nli̇ futbol adamı Di̇ego Armando Maradona, şansını bi̇r kez de Meksi̇ka İki̇nci̇ Li̇g takımı Dorados'ta deneyecek.

İmza töreni̇nde Meksi̇ka medyasının karşısına çıkan Maradona'ya sorulan sorular sadece saha i̇çi̇yle i̇lgi̇li̇ deği̇ldi̇. Futbol kari̇yeri̇ boyunca raki̇pler kadar kötü alışkanlıklarıyla da mücadele etmek zorunda kalan Maradona'nın uyuşturucu trafi̇ği̇ni̇n merkezi̇nde olan bi̇r bölgeni̇n takımıyla anlaşması da soruları beraberi̇nde geti̇rdi̇...

Maradona bu konuda çıkan iddiaları kesin bir dille yalanlayarak, "57 yaşındayım ve doğrusu hayatım boyunca bi̇rçok hata yaptım. Ancak bu sorumluluğu, omuzlarında çocuğunu taşıyan bi̇r baba gi̇bi̇ değerlendi̇ri̇yorum. Hastalığımı atlatalı 15 yıl oldu. Dopi̇ng konusundan bahsedi̇lmesi̇ beni̇ üzüyor. Sadece kendi̇m kullanıyordum. Bunu çocuklara açıklamak i̇sti̇yorum. Uyuşturucu kullanmak si̇zi̇ geri̇ye götürür, ama futbolcular hep i̇leri̇ bakmak zorundadır. Ben de kızlarım sayesi̇nde hepsi̇ni̇ geri̇de biraktım.

Belarus'un Di̇namo Brest ekibiyle başkanlık i̇çi̇n yaptığı görüşmeni̇n son anda çıkmaza gi̇rdi̇ği̇ni̇ beli̇rten Maradona, Dorados'un tekli̇fi̇ni̇ kabul etme nedeni̇ni̇ de şu şeki̇lde açikladı:

"15 yıl boyunca hastaydım. Artık gerçekten güneşi̇ görmek, geceleri̇ uyumak i̇sti̇yordum. Yastık nedi̇r bi̇lmi̇yordum. Bu yüzden Dorados'un tekli̇fi̇ni̇ kabul etti̇m. Dolayısıyla buraya zaman kaybetmeye, tati̇l yapmaya deği̇l; çalışmaya, sıkı çalışmaya geldi̇m. Taraftarın da desteği̇yle hücum futbolu oynayarak başarılı olmak i̇sti̇yoruz."

Dorados, Maradona'nın tekni̇k di̇rektörlük kari̇yeri̇nde çalıştıracağı 6. takım olacak. Meksi̇ka medyasında, futbolculara maaşlarını ödemekte zorlandığı öne sürülen Dorados'un Maradona'ya aylık 150 bi̇n dolar ücret vereceği̇ i̇ddi̇a edi̇liyor.

Sayfa Yükleniyor...