Mario Gomez'den Kimmich'e aşı cevabı: Herkes onun gibi düşünseydi...

Bir dönem Beşiktaş forması da giyen Mario Gomez, Bayern Münih forması giyen Kimmich'in aşı ile ilgili söylediği sözlere cevap verdi.

NTV Spor 03.11.2021 - 13:00 | Son Güncelleme: 03.11.2021 - 13:02

Futbol dünyasında aşı polemikleri devam ediyor.

Bir dönem Beşiktaş'ta da oynayan Mario Gomez, Bayern Münih forması giyen Joshua Kimmich'in aşı ile ilgili demecine cevap verdi. 

Kimmich'in, 'Aşı olmadım çünkü uzun vadeli sonuçları görmek istiyorum' sözlerine yanıt veren Mario Gomez, "Stadyumlar artık dolu çünkü insanların yaklaşık %70-80'i aşılandı. Aşısız futbolcular da bu durumdan faydalanıyor. Herkes Kimmich gibi düşünse muhtemelen bir yıl daha seyircisiz oynamak zorunda kalırdık" ifadelerini kullandı.

Kimmich aşı ile ilgili ne demişti?

Alman oyuncu, "Kişisel olarak, uzun vadeli çalışmaların eksikliği konusunda hala birkaç endişem var. Ancak pandemi sorumluluğunun bilincindeyim. Hijyen önlemlerine uyuyorum. Ayrıca kulüpte aşısız futbolculara 2-3 günde bir test yapılıyor" demişti.

Bayer Münih'te Joshua Kimmich, Thomas Müller, Benjamin Pavard, Michael Cuisance ve Marc Roca henüz aşı olmadı. Alman basınında yer alan haberlere göre, Bavyera kulübü futbolcularının aşı olması için büyük baskı yapıyor.

Sayfa Yükleniyor...